Farmaceite šokā: Pacienti sākuši komentēt izrakstītās zāles – šo dodiet, šo nedodiet – neņemšu 89

Tas, ka cilvēks ir bijis pie speciālista un saņēmis recepti, ir viennozīmīgi svarīgs solis veselības uzturēšanā. Taču nākamais būtiskais solis ir tas, ko cilvēks darīs ar iegūto informāciju un kā rīkosies ar izrakstīto medikamentu, šādu viedokli TV24 raidījumā “Dr. Apinis” pauda Ieva Virza, “Mēness aptiekas” vadītāja un farmaceite.

Reklāma
Reklāma
8 šķietami veselīgi produkti, no kuru lietošanas uzturā labāk atteikties. Kā tie var kaitēt?
RAKSTA REDAKTORS
“Vai tiešām šis izskatās pēc 12 eiro vērta ēdiena?” Kliente sašutusi par maltīti, ko saņēmusi no Rīgas restorāna
Kokteilis
Pamani dīvainus priekšmetus mājoklī? 9 pazīmes, kas var liecināt par ļaunās acs klātbūtni
Lasīt citas ziņas

Svarīgi ir tas, kā cilvēks lietos medikamentu – vai pareizi, vai ilgstoši, vai atkārtoti dosies pie speciālista, lai izvērtētu terapijas iedarbību uz organismu. Ārstiem ir iespēja mainīt ārstēšanu, ja kāds no medikamentiem pacientam neder, norāda aptiekāre.

Virza atklāj, ka ikdienā, atverot e-receptes, bieži redz, ka izrakstīto medikamentu ir daudz, jo daudziem pacientiem nepieciešama kompleksa terapija. Nereti pacienti sāk komentēt, ko viņi pirks, ko nepirks, ko vēlas saņemt un ko ne, lai gan ārsts ir paredzējis šo zāļu lietošanu kopā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptiekāre novērojusi, ka pircēji savu izvēli skaidro ar vārdiem: “Es šo nevēlos lietot, man ir tādas blaknes, es to negribu!”

Viena lieta ir medikaments, bet pārējais – darbs, režīms un disciplīna. Tas var skanēt strikti, bet tā ir veiksmes atslēga uz izveseļošanos, rezumē Virza.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.