Foto: 15min/Scanpix/LETA

Faktu pārbaude: vai Lietuvā jau mīnē robežu ar Baltkrieviju un kāds iedzīvotājs pat gājis bojā? 0

Sociālajos medijos izplata dezinformāciju, ka Lietuvā jau mīnē robežu ar Baltkrieviju un kāds iedzīvotājs pat gājis bojā mīnas sprādzienā. Šie maldi krievu valodā uzradās pēc Baltijas valstu un Polijas paziņojuma par izstāšanos no Otavas konvencijas, izpētīja “Re:Baltica” faktu pārbaudes projektā “Re:Check”, vēsta lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Piecas spēcīgas senās civilizācijas, kas pazuda bez pēdām: kas ar tām notika?
Kokteilis
“Jūs gribat zināt patiesību?” Sedokova bijušo vīru vaino zādzībā un piemin arī pazudušos miljonus
Lasīt citas ziņas

“Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas aizsardzības ministri panākuši reģionālu vienošanos savu robežu stiprināšanai rekomendēt valstu izstāšanos no Otavas konvencijas, kas aizliedz kājnieku mīnu lietošanu,” tā marta vidū ziņoja Latvijas Radio.

Drīz pēc ziņām par reģiona valstu plāniem izstāties no Otavas konvencijas sociālajos medijos krievu valodā sāka izplatīt baumas. Sprāgstot mīnai, Lietuvā it kā esot gājis bojā cilvēks. Piemēram, kādā prokremliskā “TikTok” kanālā publicēts attēls ar tekstu:

CITI ŠOBRĪD LASA

“24. martā Lietuvā vietējais iedzīvotājs Jonass Petrausks uzsprāga uz prettanku mīnas, kuru Lietuvas karavīri izvietoja uz robežas ar Baltkrieviju. Vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka viņus nepabrīdināja par mīnēšanu, bet varasiestādes turpina klusēt un mēģina slēpt incidentu.”

Tāpat stāstīts, ka bojā gājušā ģimene pieprasot izmeklēšanu. Attēlu ar šo tekstu “Facebook” marta beigās publicēja arī kāds cilvēks no Latvijas. Viņš rakstīja, ka par četru amerikāņu karavīru bojāeju runājuši visi Lietuvas un Latvijas mediji, bet par mīnas sprādzienā bojāgājušo civiliedzīvotāju it kā nopirktie mediji klusējot. Nevienā ierakstā nav sniegti pierādījumi, nav arī norādes, kur tieši tas noticis.

Vai tiešām tāds gadījums bijis? Lietuvas Aizsardzības ministrijā uzsvēra, ka tās ir viltus ziņas.

“Šāds incidents nav noticis, un Lietuvas iestādes ir atzinušas šos apgalvojumus par dezinformāciju. Lietuva nav izvietojusi mīnas pie robežas ar Baltkrieviju,” norādīja Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.