Foto: Ivars Soikāns/LETA
Foto: Ivars Soikāns/LETA
Ilustratīvs foto.

EZA iesaka reģistrēt Covid-19 balstvakcīnu “Bimervax” personām no 16 gadu vecuma 44

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) iesaka reģistrēt Covid-19 vakcīnu “Bimervax” kā balstvakcīnu personām no 16 gadu vecuma, kuras iepriekš vakcinētas ar mRNS jeb informāciju nesošo RNS Covid-19 vakcīnu, informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

“HIPRA Human Health S.L.U.” izstrādātā vakcīna “Bimervax” satur laboratorijas apstākļos ražotu proteīnu, kas satur daļu no SARS-CoV-2 vīrusa alfa un beta paveidu pīķa proteīniem.

CHMP secināja, ka tagad ir pieejami pietiekami pārliecinoši dati par šīs vakcīnas kvalitāti, drošumu un imūngenitāti, lai ieteiktu tās reģistrāciju Eiropas Savienībā (ES). Sagaidāms, ka “Bimervax” balstdeva atjaunos aizsardzību pret Covid‑19 personām no 16 gadu vecuma vismaz tikpat efektīvi kā vakcīna pret Covid-19 “Comirnaty”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bimervax” drošuma profils ir salīdzināms ar citu Covid-19 vakcīnu drošuma profiliem. “Bimervax” biežākās blakusparādības ir sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, nogurums un muskuļu sāpes. Tās parasti ir vieglas līdz vidēji smagas un pāriet pāris dienu laikā pēc vakcinācijas.

Paredzēts, ka tiks turpināta vakcīnas drošuma un efektivitātes uzraudzība ES, izmantojot ES farmakovigilances sistēmu un uzņēmuma un Eiropas iestāžu veiktos papildu pētījumus.

Balstoties uz pieejamajiem pierādījumiem, CHMP secinājusi, ka “Bimervax” sniegtie ieguvumi atsver tās riskus, un ieteikusi piešķirt vakcīnai standarta reģistrācijas apliecību ES.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.