Foto: Lia Ģibiete

Etnogrāfiskie cimdi un zeķes Liepājas muzejā 0

Liepājas muzejā, piesakoties nodarbībām, skolēniem ir iespēja padziļināti iepazīties ar etnogrāfisko cimdu un zeķu valkāšanas tradīcijām un darināšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Muzejpedagoģijas nodarbības – “Adiet, bērni, ko adiet, vilkam zeķes noadiet…” un “Izrakstīju raibu cimdu” – atklās ne vien Dienvidkurzemei raksturīgās rakstu zīmes adījumos, bet arī krāsu izvēli un šejienes ļaužu dzīves ziņu. Nodarbībā būs iespēja iepazīties ar vilnas īpašībām, tās apstrādes procesu, zeķu un cimdu daudzveidību Dienvidkurzemē, kas izslavēta ar košajiem un smalkajiem etnogrāfiskajiem rakstiem, dāvināšanas tradīcijām, zeķes adīšanas tehniku un secību, kompozīcijas pamatprincipiem, kā arī rakstos izmantojamajām krāsām un to nozīmi. Skolēni varēs izveidot katrs savu kartīti ar vilnas paraudziņu, izmēģināt ratiņa mīšanu un izveidot savas zeķes kompozīciju. Abu nodarbību laikā bērni aplūkos ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve, darbs”, kur var tuvāk iepazīt gan vilnas pārtapšanas procesu, gan cimdu un zeķu daudzveidību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.