Publicitātes foto

Estasa Tonnes Visuma elementu skaņa 0

Estass Tonne ir Ukrainā dzimušais ģitāras virtuozs, mūziķis, kurš savā mūzikā daudzveidīgi izmanto pasaules muzikālo mantojumu. Mūsdienu trubadūrs, kurš ir atvērts dažādām kultūras telpām – tās saplūst viņa paša radītajā improvizācijā. Šogad Estass apceļo pasauli turnejā “Bridging the worlds” (“Savienojot pasaules”), kuras ietvaros 18. aprīlī piestās arī Rīgā, Lielajā ģildē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Visreālākais šķiet otrais scenārijs!” Mākslīgais intelekts prognozē, vai Tramps var izbeigt karu Ukrainā šogad
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Kokteilis
Vai zārkā līdzi mirušajam drīkst likt krustu, fotogrāfijas un šķērītes? To zina tikai retais 6
Lasīt citas ziņas

“Visuma elementu skaņa” – tā par savu mūziku saka pats Estass, īstajā vārdā Staņislavs Tonne. Ceļojot pa neskaitāmām zemēm un kontinentiem, Estass aizrāvies ar dažādu kultūru izpausmēm, tomēr nekad nav identificējies ne ar vienu no tām, dodot priekšroku brīvībai un pasaules kultūru daudzveidībai. Viņu mēdz dēvēt par mūsdienu trubadūru, citi uzskata viņu par 21. gadsimta hipiju hipiju, vēl citi – par garīgo skolotāju un viņa mūzikas klausīšanos dēvē par meditāciju.

Pretēji šovbiznesa likumiem Estass mūziku uzskata nevis par mērķi, bet gan – līdzekli, kas palīdzētu atbrīvot cilvēka spējas iepazīt pašam sevi un apkārtējo pasauli. Estasa mūzika ir visdažādāko māksliniecisko paņēmienu atspoguļojums. Klasiskā struktūra, flamenko tehnika, čigānu kultūras saknes, Latīņamerikas tradīciju īpatnības un elektronika. Robežas starp žanriem un tehnikām ir plūstošas un teju nemanāmas, tāpēc katra uzstāšanās reize kļūst par improvizāciju un pārsteigumu klausītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Estass ne tikai daudzveidīgi izmanto pasaules muzikālo mantojumu, bet arī ir atvērts atšķirīgām performances telpām. Viņš uzstājas muzikālos brīvdabas festivālos, tostarp arī leģendārajā “Burning Man” festivālā ASV. Viņš muzicējis dažādās pasaules koncertzālēs, praktizējis arī jogas treniņus. Nebrīnieties, ja Estasu sastapsit arī ielu performancēs – Parīzes Monmartrā, Jeruzalemes vecpilsētā vai uz Amsterdamā noenkurotā populārā muzikālā motorkuģa “Stubnitz” klāja. Viņš piedalās dzejas, dejas, meditācijas un citos notikumos.

Arī Estasa Tonnes uzstāšanās ilgums neiekļaujas iepriekš noteiktos rāmjos – muzikālie ceļojumi kopā ar viņu parasti ilgst vismaz pusotru stundu. Mūziķa koncerts Latvijā, festivālā “Gara vasara”, izvērtās par meditāciju piecu stundu garumā un kļuva par viņa līdz šim ilgāko priekšnesumu, kas iemūžināts arī video.

Kā teic pats Estass, viņa šī gada turnejas nosaukums “Bridging the Worlds” skaidri paužot vēlmi runāt par to, kādu vēlamies redzēt mūs kā cilvēciskas būtnes pasaulē, kura katru dienu mainās. “Mēs visi esam tik dažādi, tomēr savstarpēji saistīti tik daudzos līmeņos,” par turneju savā mājas lapā saka pats Estass. Par savu uzdevumu mūziķis uzskata harmonijas radīšanu pasaulē, uzsverot, ka nevēlas būt tikai pasīvs novērotājs, bet tās līdzradītājs. “Kā iespējams radīt tiltus starp pasaulēm?” jautā mūziķis, un pats arī atbild – “Pašam kļūstot par tiltu. Ikvienam no mums.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.