Latvijas farmācijas kompānija AS “Olainfarm”.
Latvijas farmācijas kompānija AS “Olainfarm”.
Publicitātes foto

“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem.” Izskan versijas par investoriem, kas interesējas par “Olainfarm” 0

Interesi par zāļu ražotāju “Olainfarm” izrāda investori no Latvijas, Ukrainas un Čehijas, pirmdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Vaicāts par publiski izskanējušo informāciju, ka Ukrainas investors Volodimirs Novikovs izrādījis interesi par Latvijas zāļu ražotāja akcijām, Bērziņš atzina, ka neviens potenciālais investors nav vērsies uzņēmumā ar oficiālu piedāvājumu, tāpēc viņš nevar komentēt šo jautājumu.

Vienlaikus “Olainfarm” padomes vadītājs sacīja, ka viņš ir dzirdējis par trim potenciālajiem Latvijas zāļu ražotāja investoriem.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem, kuri skatās uz iespējām iegādāties “Olainfarm” akcijas. Tas nav pārsteigums, jo interese par uzņēmumu ir starptautiska. Par “Olainfarm” interesējas no Latvijas, Ukrainas un Čehijas, bet tā kā tie formāli interesi nav izrādījuši, es nevaru komentēt,” teica Bērziņš.

“Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” valdes loceklis Pēteris Rubenis šovasar aģentūrai LETA pauda, ka iepriekš “Olainfarm” akcionāru sapulcēs uzņēmumu pārstāvējis Novikovs, kurš ir arī Ukrainas farmācijas uzņēmuma “Zdorovje” direktors, un šī informācija viņam radot bažas, ka, iespējams, ir notikuši darījumi, par kuriem nedalītā mantojuma vairākuma īpašniecēm nav informācijas.

“Zdorovje” patiesais labuma guvējs ir bijušais Krievijas valsts domes deputāts un Federācijas padomes loceklis, uzņēmējs Aleksandrs Šiškins, uz kura iespējamo saistību ar organizēto noziedzību norādījuši vairāki Krievijas mediji.

Kādreizējais Latvijas Ārstu biedrības vadītājs, žurnāla “Latvijas Ārsts” galvenais redaktors Pēteris Apinis publikācijā portālā “Delfi” iepriekš minējis, ka no publiski pieejamās informācijas rodas iespaids, ka “Olainfarm” ļoti interesē Krievijas investorus, bet rosību un rīcību Latvijā koordinē cits bijušais Krievijas domes deputāts no “Vienotās Krievijas” Eduards Janakovs, kurš kontrolē arī vairākus Latvijas krievu valodā iznākošos medijus.

Savukārt nelaiķa Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze šovasar aģentūrai LETA paziņoja, ka “Olainfarm” akcijas cenšas iegūt ar medikamentu lieltirgotavu AS “Recipe Plus” saistītas personas, kuras esot izraudzījušās abas pārējās Maligina mantinieces – Irina Maligina un Nika Saveļjeva. “Recipe Plus” to noliegusi.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt “Olmafarm” balsstiesības “Olainfarm” akcionāru sapulcēs.

Tāpat “Olmafarm” uz laiku aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām “Olainfarm” akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza Anna Emīlija Maligina.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.