Foto – Evija Trifanova/LETA

Esmu atradis dārgāko pērli. Saruna ar katoļu virsganu Zbigņevu Stankeviču 22

Lieldienu nedēļā Latvijas katoļu virsgans Zbigņevs Stankevičs aicina atsvabināties no patērētāju kultūras spiediena un atrast laiku, lai atmodinātu dievišķo dzirksti sevī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Kad arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs pirms gandrīz septiņiem gadiem kļuva par daudzskaitlīgās Latvijas katoļu saimes galvu, viņš par savu prioritāti izvirzīja Latvijas garīgo atmodu un atdzimšanu. “Mūsu tautā ir milzīgs potenciāls, kurš līdz šim nav ticis pienācīgi novērtēts un izmantots,” uzsvēra Stankevičs.

Lieldienas un Kristus augšāmcelšanās svinēšana nozīmē arī iespēju izvērtēt, cik tālu esam tikuši garīgās atmodas jomā, un arhibīskaps nenoliedz, ka šajā ziņā mums vēl tāls ceļš priekšā. Nav viegli samierināties ar šo domu, jo cilvēkiem parasti ir vēlme pēc straujiem panākumiem. “Mēs dzīvojam patēriņa sabiedrības apstākļos, un šādā sabiedrībā ļoti liels akcents tiek likts uz jutekļiem: cilvēki pieprasa tūlītēju baudu un visu vēlmju apmierināšanu,” stāsta Stankevičs. Viņš pats vēl padomju laikā izgājis sarežģītu garīgo meklējumu ceļu: strādājis par inženieri, aizrāvies ar jogu, karatē un meditāciju, tomēr nonācis pie secinājuma, ka kristietība piedāvā visprecīzākās atbildes uz cilvēka esībai būtiskiem jautājumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Imants Lancmanis pērn radīja gleznu “Kristus jautājums 2016. gada Lieldienās”. Kā jums šķiet, ko Kristus mums gribētu pavēstīt 2017. gada Lieldienās?

Kristus vēstījuma būtība šo 2000 gadu laikā nav mainījusies, jo Kristus augšāmcelšanās mūsdienās ir tikpat aktuāla kā augšāmcelšanās brīdī. Kristus vēsts ir mūžīga, līdzīgi kā jautājums par cilvēka dzīves jēgu. Tāpat kā pirms 2000 gadiem arī tagad mums nākas domāt, kā uzvarēt ļaunuma iedīgli, kas paslēpies sirds dziļumos. Baznīcas uzdevums ir aktualizēt Kristus vēsti, padarīt to saprotamu 
mūsdienu cilvēkam, lai viņš saprastu, ka Bībelē rakstītais nav kaut kādas leģendas un pasakas, kam nav nekādas saistības ar mūsu dzīvi.

Gan jums, gan pāvestam Franciskam ir savs “Twitter” konts. Vai baznīcai vajadzētu aktīvāk izmantot arī citas moderno tehnoloģiju iespējas, piemēram, uzklausīt grēksūdzes internetā?

Baznīcai ir jācenšas izmantot visas komunikācijas iespējas. Sociālie tīkli ir instruments, ko iespējams izmantot gan labiem, gan ļauniem mērķiem. Kāpēc atstāt šo jomu sātana varā? Baznīcai ir jāiet pie cilvēkiem, lai kur arī viņi būtu, un jāsludina sava vēsts. Kas attiecas uz grēksūdzi, baznīcas noteikumi paredz, ka grēksūdze ir iespējama tikai klātienē, nevar atlaist grēkus pa telefonu vai “Skype”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.