Foto – Fotolia

Kipra pārtrauc pretrunīgi vērtēto “zelta vīzu” shēmu ārvalstu investoriem 0

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ Kipra paziņoja, ka no novembra pārtrauc pretrunīgi vērtēto “zelta vīzu” shēmu ārvalstu investoriem, ziņo BBC.

Šī shēma piešķir ES pilsonību un garantē bezvīzu režīmu visā savienībā tiem, kuri iegulda vismaz divus miljonus eiro. Kipras valdības lēmums ārkārtas sēdē otrdien pieņemts pēc tam, kad “Al Jazeera” reportieri slepus nofilmēja, kā Kipras amatpersonas bija gatavas palīdzēt fiktīvam ķīniešu uzņēmējam.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Al Jazeera” reportieri izlikās, ka pārstāv Ķīnas uzņēmēju, kas vēlas iegūt Kipras pasi, neskatoties uz to, ka viņam ir sodāmība.

Viens no filmētajiem bija Kipras parlamenta spīkers Demetris Sillouris, kurš paziņojis par atkāpšanos 19. oktobrī. Valdības pārstāvis Kiriakoss Koushoss norādīja, ka shēma, kas piesaistījusi valstij septiņus miljardus eiro investīciju, tiks izbeigta 1. novembrī.

Viņš solīja, ka Kipras valdība “pilnībā pārskatīs savu ieguldījumu veicināšanas politiku”. Tad nāksies pārskatīt visu to 4000 cilvēku lietas, kuriem apstiprināti pieteikumi ES pases saņemšanai saskaņā ar Kipras investīciju shēmu, norāda “Euractiv”. Pagājušajā nedēļā Kipra bija anulējusi septiņas pases par viltus pārstāvību.

Eiropas Komisijas runasvīrs Kristiāns Vigands teica: “Mēs neticīgi vērojām, kā augsta līmeņa ierēdņi tirgo Eiropas pilsonību, lai gūtu finansiālu labumu.”

Kā zināms, 22. septembrī policija Maltā arestēja bijušā premjerministra Džozefa Muskata biroja vadītāju Keitu Šembri saistībā ar “zelta pasu” pārdošanu.

Malta, Kipra un Bulgārija ir vienīgās dalībvalstis, kuras šādi “pārdod” pilsonību, bet 20 valstis, ieskaitot minētās, pārdod uzturēšanās atļaujas. Uzturēšanās atļaujas tiek piešķirtas apmaiņā pret ieguldījumiem, kas svārstās no 15 000 eiro Horvātijā līdz vairāk nekā pieciem miljoniem eiro Luksemburgā un Slovākijā, teikts EK ziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.