Es zaudēju bērniņu. Atbalsta vietā “pret vakcināciju mātes” mani terorizēja un vainoja slepkavībā 0
Nesen kāds četrus gadus vecs zēns nomira, nespējot uzveikt gripu. Zēna māte, kura nevēlas atklāt savu vārdu, pārbijusies sargāja pārējos divus puikas, lai arī viņi nesaslimtu un nepamestu sievieti vienu. Viņa bija viena no mātēm, kura neatbalsta bērnu vakcinēšanu, tomēr, pēc dēla zaudēšanas, domas mainīja, raksta CNN.
Pāris dienas pēc dēla zaudējuma sieviete atvēra sociālo tīklu pārlūku un domāja, ka sagaidīs atbalstu un līdzjūtības vārdus no apkārtējiem,
Ārzemju mediji, intervējot mātes, kuras zaudējušas bērnus vai arī “spiego” pret vakcināciju domubiedru grupās, atklāj, ka šāda uzvedība ir ierasta. Kad kāda māte sociālajos tīklos paziņo, ka viņas bērniņš ir nomiris vai kā citādāk tiek uzzināts par ģimenes nelaimi, pret vakcināciju pārstāvji ar asiem, rupjiem un absurdiem pārmetumiem pilnībā nomelno šo konkrēto ģimeni sociālajos tīklos, mēģinot noslēpt un iebiedēt cilvēkus, kuri varētu oponētu viņu uzskatiem un pastāstīt sabiedrībai kāpēc ir svarīgi vakcinēt bērnus.
Ja šīs mātes būtu vakcinējušas savus bērnus, iespējams viņu atvases varētu cīnīties ar veselības problēmām un šodien būtu dzīvas. Tik asas diskusijas nenotiku, ja nomirtu bērns, kurš ir vakcinēts, bet, tā kā aizgājis ir nevakcinēts bērns, viedokļi, kas varēja glābt bērnu, krasi atšķiras.
Lerijs, kurš facebook izveidojos pret vakcināciju domubiedru grupu, nenoliedz drastiskos terorizēšanas veidus un uzbrukumus mirušu bērnu mammām. Viņa facebook grupā mēneša laikā tiekot uzrakstīti apmēram pusmiljons dažādi komentāri tūkstošiem dažādu cilvēku. Arī pats esot saņēmis nopietnus draudus.
Reāli stāsti no mātēm, kuras zaudējušas bērnus
2016. gada maijā Džila nolika gulēt savus dvīnīšus – Džūdu un Tomasu. Džūdam bija neliels drudzis, bet viņš smējās, priecājās un labprāt devās pēcpusdienas diendusā. Pēc divām stundām zīdainis bija miris. Māte atceras, ka nākamās divas nedēļas bija elle.
“Man vajadzēja saņemties, plānot bēres un izlemt, vai apglabāt vai kremēt savu bērnu – tas viss bija tik šausminoši,” māte sacīja. Pēc autopsijas saņemšanas, Džila uzzināja, ka bērniņš nomira no gripas un nekavējoties mainīja uzskatus, saviem pārējiem bērniem uzsākot vakcinācijas kursu un kampaņu, aicinot arī citus vecākus vakcinēt savus bērnus. No iepriekšējiem domubiedriem, protams, nāca skaļa agresija un apsūdzība pašas bērna slepkavībā, bet tas māti tikai padarīja stiprāku, saprotot, ka šie cilvēki nedomā par bērnu veselību, tikai cīņu, kurai nav uzvaras.
Kāda cita mamma Serēna pirms 10 gadiem zaudēja savu 5 gadus veco dēlu, kurš saslima ar gripu. Šodien Serēna ir viena no “par vakcinācijām” doumubiedru grupas vadītājām. Pirms diviem gadiem viņa dēla miršanas gadadienā ievietoja video, lai pastiprinātu gripas vakcīnas saņemšanas nozīmi.
Savukārt Keitlina un Gregs, kāds pāris no Austrālijas, zaudēja savu vienu mēnesi veco dēlēnu Railiju, viņam esot pārāk jaunam vakcīnai, viņi paļāvās uz apkārtējo veselības stāvokli. Ja visi apkārt ir vakcinēti, manam bērnam nekas nenotiks, bet garais klepus izdzēsa mazo dzīvībiņu.
Saņēmuši vien 24 stundas pēc dēla nāves dažādus riebīgus komentārus sociālajos tīklos, pāris sāka kampaņu, lai cīnītos ar šiem cilvēkiem un publiski runātu par bērnu vakcinēšanu.
Latvijā gan pretēji noskaņotās puses nav tik agresīvas, vismaz publiski, bet viedokļi šajā jautājumā noteikti atšķiras. Vairāk par to, kā rīkoties, ja vecāks atsakās vakcinēt vai kādēļ būtu svarīgi uzzināt visu nepieciešamo informāciju pirms izvēles izdarīšanas, skati rakstā “Kādēļ vakcinēties? Kas ārstam un vecākiem jāzina pirms vakcinēšanas”.