Foto: Unsplash.com

“Es tik ļoti vēlējos kļūt par mammu, ka sociālajā tīklā “Facebook” samaksāju svešiniekam par viņa sēklu…” Sieviete atklāj savu izmisuma pilno ceļu uz sapni par bērniem 52

Elisones Redijas  septiņus gadus vecā meita Izabella ir enerģiska un bezbailīga, savukārt viņas četrus gadus vecais dēls Roberts ir īsts “Lego” entuziasts. Lai gan viņa abus bērnus bezgalīgi mīl, Elisoni māc pieaugoša vainas sajūta. Viņas bērni tika ieņemti ar donora spermu, ko viņa ieguva no sociālajos medijos iepazīta vīrieša, nevis no licencētas klīnikas, vēsta “DailyMail”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Donors bija pazīstams kā Saimons Vatsons, kurš, kā viņš pats apgalvo, ir vairāk nekā 800 bērnu tēvs. “Es biju tik sajūsmināta par iespēju kļūt par māti, ka nepadomāju par sekām,” atzīst Elisone.

Burvju dziras piegādātājs

Kad mātes loma kļuva reāla, arī viņas lēmuma sekas kļuva acīmredzamas. Vatsons, 50 gadus vecs, šķīries vīrietis no Lūtonas, kurš sociālajos tīklos sevi slavina, kā “burvju dziras” piegādātāju. Viņš 2016. gadā paziņoja, ka cer četru gadu laikā kļūt par 1000 bērnu tēvu. Pēc viņa pēdējā ieraksta jūnijā, kur viņš ziņoja par piecu bērnu piedzimšanu mēneša laikā, var secināt, ka viņš ir sasniedzis savu mērķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elisone sākotnēji jutās ļoti droši, lasot par viņa “panākumiem”. Būdama 33 gadus veca un viena, viņa nespēja atļauties auglības klīniku. Vēlme kļūt par māti bija spēcīgāka, nekā spēja apzināties riskus. “Tas šķita tik vienkārši,” viņa tagad atzīst. “Atskatoties, es biju naiva.”

Vatsons tiešsaistē rādīja ekrānuzņēmumus ar it kā labiem analīžu rezultātiem, taču viņš nebija veicis nopietnākus izmeklējumus, kas tiek veikti licencētās klīnikās. Tas palielina Elisones bērnu iedzimtu traucējumu risku. Tā kā Vatsons neziedoja savu spermu caur oficiālu klīniku, viņš ir viņas bērnu likumīgais tēvs.

Simtiem pusbrāļu un pusmāsu

Kā arī, ņemot vērā, ka spermas donors ir tēvs teju 1000 citiem mazuļiem, ir iespējams, ka Elisones bērni  kādu dienu uzzinās par simtiem pusbrāļu un pusmāsu, un šī atklāsme varētu radīt psiholoģiskas sekas.

Tomēr Elisone joprojām nav gatava stāstīt saviem bērniem par viņu bioloģisko tēvu.

“Mani bērni ir pelnījuši zināt patiesību, bet es negribu viņiem teikt, ka iegādājos viņus  “Facebook” par £50,”

viņa saka. “Kļūšana par māti man bija ļoti svarīga, un man ir divi brīnišķīgi bērni. Taču es neplānoju stāstīt citiem, kā viņi tika ieņemti. Tas ir mans netīrais noslēpums.”

Elisone cer, ka, stāstot savu stāstu, viņa palīdzēs citām sievietēm padomāt, pirms izmantot nelicencētu donoru. Vatsons, kurš sociālajos tīklos izrāda savus panākumus un jauno māmiņu atsauksmes, šķiet altruistisks, taču Elisone min, ka visticamāk nodomi ir pavisam citi.

“Viņš apgalvo, ka vēlas palīdzēt cilvēkiem kļūt par vecākiem, bet es domāju, ka tas ir saistīts ar varu un ego, cik daudz viņš var izplatīt savu sēklu.”

Apvienotajā Karalistē spermas donori drīkst ziedot tikai desmit ģimenēm, bet, kad viņi sasniedz šo robežu, nekas neliedz viņiem ziedot ārzemēs vai izmantot citas metodes, piemēram, sociālos medijus. Saimons Vatsons ir apgājis šos ierobežojumus, ziedojot gan licencētās klīnikās, gan privāti, izmantojot “Facebook”.

Lai gan Lielbritānijā spermas donoriem nav atļauts iekasēt maksu, viņi var pieprasīt izdevumu segšanu.

Arvien pieaug to cilvēku skaits, kuri ir ieņemti ar donoru spermu un meklē aizsardzību, taču pašlaik likumdošanā uzsvars tiek likts uz saņēmēju un donoru tiesībām, nevis radīto bērnu labklājību. Lai gan likums tika mainīts 2005. gadā, lai piešķirtu šiem bērniem tiesības uzzināt donora identitāti, lielākā daļa bērnu, kas ieņemti ar sociālo mediju donoru palīdzību, vēl ir pārāk jauni, lai paši varētu izteikties.

Reklāma
Reklāma

Elisone vienmēr ir gribējusi būt māte, un, kad viņa sasniedza 30 gadu vecumu, bet joprojām nebija atradusi partneri, viņa nolēma rīkoties pati. Tomēr, ņemot vērā augstās izmaksas auglības klīnikās, viņai bija jāmeklē citas iespējas. Vatsona “Facebook” lapa šķita vilinoša un viegla iespēja piepildīt savu sapni par bērniem.

Vatsons apgalvo, ka viņš ir radījis vairāk nekā 800 bērnus, un Elisone sākotnēji bija iepriecināta par šo “veiksmes” rādītāju. Šī iemesla dēļ viņa ar Vatsonu sazinājās. Viņš atbildēja samērā ātri, piedāvājot spermu piegādāt personīgi vai arī ļaujot viņai atbraukt pie viņa, lai to saņemtu  par £50.

Pēc tikšanās ar Vatsonu un spermas saņemšanas automašīnā, Elisone pašrocīgi veica apaugļošanu. Trīs nedēļas vēlāk viņa atklāja, ka ir stāvoklī. Kad piedzima viņas meita, viņa bija piepildījusi sapni par mātes lomu. Taču pēc diviem gadiem viņa vēlējās otru bērnu un atkal sazinājās ar Vatsonu, lai saņemtu spermas ziedojumu.

Pirmais mēģinājums neizdevās, bet otrais izdevās, un Elisone kļuva arī par dēla māti. Tomēr, augot bērniem, viņa sāka apzināties viņu personības un sāk satraukties par to, ka viņiem nav tēva. Lai gan viņi vēl nav jautājuši par savu tēvu, Elisone zina, ka tas ir tikai laika jautājums.

Viņa skaidro, ka plāno izskaidrot bērniem viņu ieņemšanu, kad viņi par to jautās. Taču pagaidām viņa vēlas atlikt Vatsona identitātes atklāšanu līdz viņi būs vecāki un spēs labāk izprast situāciju. Elisone cer, ka viņas bērni sapratīs, ka viņa rīkojusies ar tīru sirdsapziņu un ka tā bija viņas teju vienīgā iespēja kļūt par māti.

Kopumā iespēja, ka viņas bērniem ir vairāk nekā 800 pusbrāļu un pusmāsu, un šī fakta iespējamās sekas, ir tas, kas rada Elisonei nopietnas bažas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.