Kā palīdz ģimenes terapija 0
Pāris var izvēlēties meklēt atbalstu pie ģimenes psihoterapeita, lai būtu iespējams paraudzīties uz sevi kā pāri kopumā, iepazīt vajadzības un risinājumus drošā vidē, ar iespēju iepazīt savu pāra dzīves karti kopumā. Pāra terapija ir jauna ceļa pieredze un ieguvums jau ar to vien, ka vismaz vienu reizi nedēļā, atkarībā no pāra vajadzībām, pāris 90 minūtes var runāt tikai par sevi, savām pamatvērtībām, vajadzībām un viens ar otru. Jo bieži krīzes iemesls ir laika gaitā notikusi emocionāla attālināšanās un sarunu izsīkšana. Tā ir zināma drošības izjūta krīzes situācijā, kad vismaz vienu reizi nedēļā pāris satiekas apzinātā sarunā par sevi un tas ir viņu laiks, lai veicinātu risinājuma ceļa atrašanu vienam pie otra, izejot no tagadnes skatījuma, virzoties uz nākotni.
Ar pagātni vairāk neko nevar iesāk, ar nākotni vēl neko nevar iesākt un tad pārim atliek izvēlēties sākt iepazīt tagadnes vajadzības, vienam otru un, iespējams, uzzināt par sevi ko jaunu. Jo toreiz, pirms 5,10 vai 20 gadiem tie, kas iepazinās bija citādāki, ar citām, iespējams, vajadzībām, bez esošā dzīves fona, bērniem utt. Ir nepieciešams jauns dzīves skatījums un jauna tagadnes vienošanās dzīvot. Dažkārt pāri min, ka nespēj izjust uz partneri dusmas, jo kaut kādā veidā tomēr vēlas attiecības saglabāt, kas, iespējams, var liecināt par to, ka pārī tiek pārdzīvota attiecību krīze.
Savukārt šķiršanās jautājums aktualizējas pārī, kad jau ir pārdzīvota attiecību krīze vai vairākas, laiks ritējis un nav bijuši risinājumi, cilvēks emocionāli ir jau pārdzīvojis, iespējams, daļu vai visas šķiršanās zaudējuma fāzes vienatnē un pieņēmis lēmumu, ka šajās attiecībās nav vairs augsnes pāra kopējai attiecību attīstībai, nav atrisināts konflikts par pamatvērtībām. Cilvēks saprot, ka atvadās no pāra attiecībām, saglabājot vecāku attiecības, cik vien emocionāli iespējams šķiršanās pārdzīvojumā. Jebkura šķiršanās ir attiecību zaudējuma pārdzīvojumi, kas maina dzīvi visiem ģimenes locekļiem. Viss ietekmē visus. Cilvēki šķiras, jo pārsvarā nesakrīt uzskati par pamatvērtībām. Lai attiecības uzsāktu, vajadzīgi divi cilvēki, bet lai tās izbeigtu, pietiek ar vienu. Tādēļ, jo īpaši uzmanība jāpievērš bērnu emocionālajām attīstības vajadzībām, pārdzīvojumiem un jaunās informācijas saudzīgākai, pakāpeniskākai ienešanai viņu dzīvē.