Mammas drosme atzīt kļūdas palīdz 0
Mammai ir vajadzīgs atbalsts, jo drosme sev atzīt, ka var izvēlēties dzīvot laimīgāk jau ir notikusi. Ja mamma runā ar meitu par attiecību ieguvumiem un zaudējumiem, tad veidojas emocionālā saikne, kuru nostiprinot ikdienā, veidojas paļaušanās uz savām jūtām, uz otra cilvēka klātesamību un ir iespēja veidot drošākas un savām vajadzībām atbilstošākas attiecības. Mammas drosme un spēja atzīt iepriekšējo attiecību neatrisināmo pamatvērtību konfliktu jau ir liels solis personības izaugsmē. Noskaidrojot un sakārtojot attiecības ar katru ģimenes locekli, sniedz iespēju veidot attiecības no šī brīža tādas, kādas īsteni vēlas.
Kad cilvēks ieiet ģimenē, no tās nevar iziet pilnībā, jo vecāku lomas veselīgās ģimenes sistēmās tomēr paliek arī pēc pāra šķiršanās. Katrs vecāks uzņemas atbildību atbilstoši saviem iekšējiem personības resursiem dibināt attiecības personīgi ar savu bērnu. Pēc šķiršanās jaunas attiecību robežas un jauna pieredze nostiprinās līdz diviem gadiem, kad izieti un pieredzēti visi gadalaiku cikli ne tikai dabā, bet arī dvēselē.
Ja kādam no pāra ir izveidotas citas attiecības un emocionālā saikne ar citu partneri, tad laulāto šķiršanās emocionālā līmenī jau ir notikusi. Pastāv kādas vajadzības, kuras pārī nevarēja partneri savstarpēji apmierināt vai arī aktualizējās neatrisinātais pamatvērtību konflikts un cilvēka emocionālā pasaule tika atklāta citam cilvēkam. Svarīgi, lai pieaugušie spētu vadīt savu emocionālo, domu un uzvedības pasauli, uzņemoties atbildību un ņemot vērā bērna attīstības vajadzības šķiršanās situācijā, tādā veidā izvērtējot prioritātes, kad un ko teikt bērniem, kādā secībā, formā un fonā, lai parūpētos par bērna emocionālo pasauli. Šķiršanās procesā bērni pret jaunajiem partneriem izrāda daudz lielāku pretestību nekā tad, ja iepazīšanās notiek pēc vecāku šķiršanās pārdzīvojumu un adaptācijas laika.
Nozīmīga ir bērna un vecāku uzticēšanās attiecību pieredze. Ja vecākiem attiecības ar bērnu ir izveidotas sarežģītas, tad ir vienmēr ir iespēja sākt veidot attiecības, kurās ienāk emocionāls tuvums un atklātība pat šķiršanās notikumu pārdzīvojuma fonā. Nekad nav par vēlu uzticēties savām jūtām un sniegt to savam bērnam, viss sākas ar cilvēka attīstības vajadzības apzināšanos.
Ģimenes psihoterapijā ģimenei ir iespēja atrast sava ceļa karti, izvēlēties ceļa virzienu un mērķi, atļaut sev baudīt dzīvi un dzīvot atsaucoties savai sirdij. Neskatoties uz grūtībām, emocionāli satiekoties, ģimene piedzīvo savu ceļa atrašanas procesu un pārdzīvo kopīgi iegūto pieredzi, ņemot vērā un atsaucoties katra cilvēka vajadzībām, lai justos mīlēts, sadzirdēts un piederīgs. Atļaut sev būt, vienkārši un reizē sarežģīti.