Foto. pexels.com

“Es nevēlos, lai mana meita būtu tik resna kā es!” Lai gan bērnam ir slikta dūša, mamma uztur bērna formu ar medikamentiem 0

Keitas Hendleres cīņa ar pārtiku un lieko svaru sākās jau bērnībā, un tā viņu vajā līdz pat šai dienai. Kad viņa pamanīja, ka viņas meitai Bērdijai astoņu gadu vecumā sāka attīstīties tās pašas problēmas ar lieko svaru, Ņujorkā dzīvojošā mamma rīkojās, lai novērstu šā notikuma loģisko gaitu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vērši – šokolādes kūka, Ūdensvīrs – burkānu: ideālais deserts katrai zodiaka zīmei
Kokteilis
Seksa dievi! 4 zodiaka zīmes, kurām ir visvairāk seksa
Visprecīzākais formulējums! Alvis Hermanis tiešā tekstā pasaka, kāpēc Latvija atšķirībā no Argentīnas nevarētu gada laikā izkļūt no bedres
Lasīt citas ziņas

Keita rūpīgāk uzraudzīja, ko Bērdija ēd, kad tas neizdevās, viņa iesaistīja viņu kustībās un terapijā, mudināja viņu vairāk staigāt. Kad svars turpināja pieaugt, viņa pierakstīja Bērdiju svara zaudēšanas nometnē, plašāk apraksta DailyMail.

Bet, kad Bērdija sasniedza 12 gadu vecumu un bija tuklākā starp viņas vecuma bērniem, ārsti noteica viņai klīnisku aptaukošanos. Mamma saprata, ka ir nepieciešama drastiskāka rīcība.

CITI ŠOBRĪD LASA

40 gadus vecā sieviete pastāstīja WSJ, ka pati ir sākusi eksperimentēt ar svara zaudēšanas zālēm, lietojot kombinētu tirzepatīda (Mounjaro un Zepbound aktīvā viela) versiju, kā rezultātā viņa zaudēja 34 kg. Toreiz viņai radās ideja, ka tas pats varētu noderēt Bērdijai, kura bija 1.55m gara un svēra jau 73 kg.

Aizstāvot savu lēmumu iepazīstināt savu meitu ar svara zaudēšanas zālēm, Keita sacīja: “Viņa cīnās ar savu pašvērtējumu, un tas varētu atvieglot šīs problēmas. Kāpēc lai es viņai neiedotu instrumentu, kas viņai būtu vajadzīgs, lai to izdarītu?”

Un izrādās, ka Keita nav viena, kas mudina savu bērnu lietot svara zaudēšanas zāles, tā raksta portāls. Pētnieku ziņojumā atklājās, ka ikmēneša pieprasījums Amerikā 12 līdz 15 gadus veciem bērniem no 2020. gada līdz 2023. gadā pieauga par gandrīz 600%.

Lai gan vecāki atzīst, ka “zāles ir mazinājušas štrīdus, kas mēdz veidoties starp vecākiem un bērniem saistībā ar cīņām par svaru, novēršot nepieciešamību pēc emocionālām diskusijām par ēšanu”, meitenei no zālēm ir “viegla slikta dūša”, bet apetīte kļuvusi vieglāk kontrolējama.

Pētījumā atklāts, ka vēl arī citi jaunieši ziņo par ārkārtēju sliktu dūšu, vemšanu vai aizcietējumiem, tostarp simptomiem, kas ir tik nopietni, ka viņi pārtrauc zāļu lietošanu.

Ārsti norāda, ka zāles ir paredzētas ilgstošai lietošanai, tāpēc patiešām ir jādomā par šo zāļu ilgtermiņa drošību un efektivitāti šai populācijai. Turklāt zāles ir dārgas, un tās bieži ir grūti iegūt vai nu piegādes problēmu dēļ, vai tāpēc, ka tās nesedz apdrošināšana – Amerikā to izmaksas ir ap 1000 dolāru mēnesī.

Saskaņā ar datiem aptuveni 20% ASV bērnu un pusaudžu un aptuveni 42% pieaugušo ir aptaukošanās ir kā hroniska slimība. 2023. gada sākumā Amerikas Pediatrijas akadēmija ieteica agrīni novērtēt bērnus un pusaudžus ar aptaukošanos un agresīvi ārstēt tos, tostarp, ja nepieciešams, ar operāciju un medikamentiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.