Foto – Shutterstock

Ieklausieties sevī 7

Tas nozīmē – nepāriet uz kliju maizi, ko draudzene ieteica, bet, ja vēlaties, ēst redīsus?

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Tieši tā. Ēšanai vajadzētu būt intuitīvākai. Centieties nepiebāzt organismu ar multivitamīniem, ja ģimenes ārsts tos nav ieteicis un “pareiziem” produktiem. Ir pārtika, kas bagāta ar taukiem, ogļhidrātiem, olbaltumvielām, kas mums dod enerģiju. Atcerieties vārdus – žāvētas plūmes, avenes, rieksti, žāvētas aprikozes, citroni un rozīnes. Tas ir dabisks multivitamīnu komplekss, ļoti garšīgs deserts, to bieži iesaka ģimenes ārsti. Un, protams, biežāk ejiet laukā. Saule samazina melatonīna daudzumu, palielinot D vitamīna daudzumu.

Tagad mūsu lasītāji izlasīs un sāks kilogramiem ēst D vitamīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nevajag, kļūs slikti. Es runāju par vitamīnu, ko gaismas ietekmē ražo pats organisms. Nepietiek saules – vismaz ieslēdz gaismu. Var palīdzēt gaismas terapija – ļoti vienkārša procedūra.

Kā tuvinieki lai saprot, ka cilvēks nav slinks, bet izsmēlis spēkus? Vai viņi var kaut ko darīt, lai palīdzētu?

Ļoti bieži pacienti ar astēniju sūdzas, ka radinieki un draugi viņus nesaprot. Vajadzīga empātija, lai saprastu, sajustu kāda cita problēmas. Radiniekiem svarīgi saprast, ka, ja cilvēkam ir astēnija, nav nepieciešams viņu mudināt uz kādu rīcību.

Šajā brīdī noguruma dēļ viņam nav gribasspēka. Kad viņam saka: “Kaut kas jādara! Celies un ej!” efekts būs pretējs un tikai sliktāks. Cilvēkam ar astēniju jāpaskaidro citiem savs stāvoklis. Atkal es pievēršu uzmanību – ja astēnija ilgst vairāk nekā divas nedēļas, tad jākonsultējas ar ārstu. Funkcionāla astēnija var būt hipertensijas, sirds slimību, čūlu, asinsvadu izmaiņu un daudzu citu slimību pavadonis. Organisms sāk taupīt enerģiju, lai cīnītos pret tām, ārēji tas izpaužas aktivitātes samazinājumā.

Tas ir kaut kas līdzīgs dzīvnieku “nomiršanai” briesmu brīdī.

Daļēji jā. Piemēram, oposums – nokrita, izlikās miris, nepieskarieties man. Cilvēkam gandrīz tāpat: manis šeit nav, neraustiet mani. Tas ir primārais aizsardzības mehānisms. Sargiet sevi, ieklausieties sevī, respektējiet savu organismu un esiet veseli!

Reklāma
Reklāma

Avots: b17.ru 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.