Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SHUTTERSTOCK

ES bankas, izcērtot mežus Brazīlijā un Āfrikā, nopelnījušas 401 miljonu eiro 15

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Iespējams, vainīga ir kļūda mašīnas vadītāja vai vecākā apkalpes vadītāja rīcībā.” Noteikta precīza nogrimušās bruņumašīnas atrašanās vieta 55
Trampa atbilde par ASV karavīru pazušanu Lietuvā ir tikpat šokējoša kā pats notikums 54
atbrīvoties no “stresa riepas” uz vēdera? 10 pārtikas produkti, kas palīdz samazināt kortizola līmeni
Lasīt citas ziņas

Eiropas Savienībā bāzētās bankas ir nopelnījušas 401 miljonu eiro no tropisko mežu izciršanas Brazīlijā, Dienvidaustrumāzijā un Āfrikā kopš Parīzes līguma noslēgšanas (2015), savā pētījumā atklājusi vides aizsardzības organizācija “Global Witness”.

Vēl vairāk – vismaz 30 miljardi eiro nopelnīti, finansējot kokapstrādes uzņēmumus, kas ar to saistīti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pavisam darījumu kopsumma saistībā ar tropisko mežu izciršanu pasaulē ir 157 miljardi ASV dolāru apmērā. Visvairāk darījumu slēgti ar bankām un aktīvu pārvaldītājiem Nīderlandē, Francijā, Spānijā, Vācijā un Itālijā.

Bankas, kas visbiežāk ir šo darījumu finansētājas, ir HSBC, “Deut­sche Bank”, “JPMorgan”, “BNP Paribas”, “Rabobank” un “Bank of China”. ASV banka “JPMorgan” aizdevusi visvairāk (9,38 mljrd. USD) – arī no tās filiālēm Eiropā, konstatēts 21. oktobrī publiskotajā pētījumā “Atmežošanas dividendes”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.