UZZIŅA
 0

• Bioplastmasas un palmu lapu vienreizlietojamos traukus var iegādāties veikalos “SKY”, “Domo”, “Biotēka ekomarket” un citos bioloģiskās produkcijas veikalos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Lasīt citas ziņas

• Kartona un plastmasas vienreizlietojamos traukus var nopirkt gandrīz ikvienā lielveikalā vai dārza un mājas preču veikalā. Plaša izvēle ir veikalā “Arcolat” un “Gemoss”.

• Lētus kukurūzas biotraukus ražo Igaunijā, tos var iegādāties SIA “Sārmi4”.

CITI ŠOBRĪD LASA

SVARĪGI


Plastmasas vienreizlietojamiem traukiem bieži vien uz iepakojuma nav norādīts, no kā tie gatavoti. Lūk, plastmasas marķējuma skaidrojums (melns trīsstūris ar bultiņām un ciparu vidū).

1 Polietilēntereftalāts – PET pudeles.

2 Augsta blīvuma polietilēns – mehāniski izturīgāks un cietāks, salīdzinot ar zema blīvuma polietilēnu, – vienreizējie trauki, necaurspīdīgās pudeles.

3 Polivinilhlorīds – no tā visbiežāk gatavo pārtikas plēves (vides aizsardzības speciālisti norāda, ka lielākoties šis nav videi un cilvēkam draudzīgs materiāls).

4 Zema blīvuma polietilēns – vislētākais polietilēns, ar zemu temperatūras un trieciena izturību – vienreizējie trauki, pārtikas iepakojums.

5 Polipropilēns – vienreizlietojamie trauki, iepirkuma maisiņi.

6 Polistirols – pufīgie trauki silta ēdiena līdzņemšanai, olu kārbas (nereti izmanto piedevas, kas nav draudzīgas veselībai, turklāt augstā temperatūrā no šā materiāla var izdalīties veselībai nevēlamais stirols).

7 Citas plastmasas – visbiežāk cietie plastmasas trauki, kas domāti bērniem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.