Foto-Shutterstock

Ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn šajā laikā 2

Pēdējie novērojumi liecina, ka ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn ap šo pašu laiku, īpaši siltākā laikā, aģentūrai BNS pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Jansone.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slaveni mīļākie, veģetatīvā distonija, sēras, ticība un alkohols: izcilās aktrises Rēzijas Kalniņas dzīves līkloči 140
Kokteilis
Kā šogad nodzīvot savu labāko dzīvi? Ieteikums visām zodiaka zīmēm, no kā izvairīties
RAKSTA REDAKTORS
Atlaists no darba, jo atteicies klientus apkalpot krievu valodā? “Rimi” skaidro situāciju, kas guvusi plašu sabiedrības uzmanību
Lasīt citas ziņas

Centrā norādīja, ka ērču pārziemošanai aizvadītajā ziemā bijuši labvēlīgi laika apstākļi un pagājušā gada rudenī novērots lielāks nepieaugušo ērču skaits, tādējādi šogad arī sagaidāma augstāka ērču aktivitāte nekā pērn.

Šogad ērču aktivitāte sākās jau februāra beigās, kas ir agrāk nekā iepriekšējos gados.

CITI ŠOBRĪD LASA

SPKC rīcībā esošie dati liecina, ka aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir vakcinējušies pret ērču encefalītu.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vakcinācija nodrošina aizsardzību tikai pret ērču encefalītu, tāpēc, lai neinficētos ar Laimas boreliozi jeb Laimas slimību un ērlihiozi, pirms došanās brīvā dabā piemēroti jāsaģērbjas. Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas drīzāk. Vienu mēnesi pēc ērces piesūkšanās vēlams lietot vairāk vitamīnus, īpaši C vitamīnu.

Latvijas Infektoloģijas centrs laboratorijā uz ērču encefalīta vīrusa klātbūtni ik gadus pārbaudītajās ērcēs pozitīvo ērču daudzums vidēji ir 1-2%, Laima slimības ierosinātājs borēlijas –  20-30%, bet ērlihiozes ierosinātājas – 2-5%.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.