Ko darīt tagad 0
Ja saimē atklāj ērču klātbūtni, tagad, oktobrī, situāciju pilnībā atrisināt nevar.
Ja stropā vēl ir bites, tās jāapstrādā ar pretērču līdzekli. Ja paveiksies, bites pārziemos un ārstēšanu varēs turpināt pavasarī.
Valters Brusbārdis ir bioloģisko metožu piekritējs un uzskata, ka labu rezultātu var gūt, lietojot tādus līdzekļus kā Hive Clean un skābeņskābe, ko iespējams iegādāties gan aptiekās, gan biškopības veikalos. Sagatavoto darba šķidrumu (recepti sk. sadaļā par darāmajiem darbiem) ar šļirci var ērti iepilināt un dozēt pat amatieri.
Skābeņskābi speciālists iesaka lietot divas reizes: vienu – tagad, otru – pēc mēneša, novembra sākumā, lai būtu drošs, ka saime apstrādes laikā tiešām bijusi bezperu stāvoklī.
Aptuveni puse Latvijas biškopju izmanto tā saukto smago ķīmiju – Apistan, Baivarol u.c. Taču vēlu rudenī tā nav efektīva. Ar darbīgo vielu piesūcinātās plāksnītes iedarbojas tikai tad, ja bites vēl ir kustīgas, pārvietojas un pieskaras tām. Turklāt, ja vīruss smagi skāris saimi, šie preparāti nepalīdzēs. Vēl jāņem vērā, ka, vairākus gadus pēc kārtas lietojot tikai vienu no šiem preparātiem, ērcēm veidojas rezistence pret darbīgo vielu, tāpēc iegādājoties jāskatās ne tikai uz nosaukumu, bet arī uz sastāvu.