Ērces nebaidās no kaklasiksnas. Kā pasargāt savu mīluli? 0
Dzīvojam vasarnīcā, un, neraugoties uz pretērču siksnu, katru dienu no sava suņa nolasu pa kādai ērcei. Šovasar jau trīs reizes esmu aplikusi jaunu veterinārajā aptiekā pirktu kaklasiksnu. Tās ir ļoti dārgas, bet efekta tikpat kā nekāda. Varbūt karstā vasara vainojama? ZINAĪDA VALDEMĀRPILĪ
“Katram iegādātajam līdzeklim, arī siksnām ir lietošanas instrukcija, un tā noteikti jāizlasa,” skaidro veterinārārste Santa Zirnīte. Pretparazītu līdzekļu lietošanā visbiežāk kļūdas saistītas ar ražotāja noteikto norāžu neievērošanu. Dzirdēts, ka suņu īpašnieki, dzīvniekam pārnākot mājās, siksnu noņem. Taču instrukcijās norādīts, kādā laika posmā un kā lietots iegādātais līdzeklis sasniedz pienācīgu efektivitāti, pasargā dzīvnieku no parazītiem un kad tā iedarbība beidzas.
Ja ražotājs noteicis, ka skaustā pilināmie līdzekļi nepieciešamo aizsardzības līmeni sasniedz tikai pēc 48 stundām, tad tos nedrīkst iepilināt un tūdaļ doties pļavās un laukos. Gaidītā rezultāta nebūs.
Diemžēl nereti lietošanas instrukcija netiek izlasīta, tātad saimniekam nav zināms, ka pretparazītu kaklasiksnas sāk darboties tikai 10. dienā pēc uzlikšanas. Tāpat veltīgi cerēt, ka šovasar lietotā pretērču siksna efektīvi darbosies arī nākamajā gadā vai visu gadu.
Pērkot pretērču līdzekļus, ieteicams pārbaudīt ražotāja noteiktos līdzekļa lietošanas termiņus.