Epsomas sāls enerģijas fenomens 0
Anglijas ziemeļos, Epsomas minerālu avotu tuvumā, izgulsnējas magnija sulfāts MgSO4. Plašāk tas pazīstams kā Epsomas sāls, dēvēts arī par angļu un rūgto sāli. Tas ir dabisks produkts un satur koncentrētu magnija un sēra devu.
Ja trūkst magnija
Daži avoti vēsta, ka 80–95% pieaugušo ir magnija deficīts, kas var izraisīt depresiju, sirdsslimības, hipertoniju, augstu asinsspiedienu un komplikācijām grūtniecības laikā. Reklāmas sola, ka augstais minerālvielu sastāvs Epsomas sāls lietotājam nodrošina pareizu muskuļu darbību, stabilu nervu sistēmu un labu ādas stāvokli.
MgSO4
Magnijs ir iesaistīts visu uzturvielu – tauku, ogļhidrātu un olbaltumvielu – vielmaiņas procesos, tie regulē sirds muskulatūras darbību, sniedz enerģiju un uzlabo asinsspiedienu. Šis ķīmiskais elements mūsu organismā neveidojas, tieši pretēji, stresa un pastiprinātas svīšanas dēļ tas zūd, tāpēc nepieciešamais daudzums jāuzņem ar pārtiku. Magnijs atrodams auzu pārslās, ķirbju un saulespuķu sēkliņās, diedzētos kviešos, riekstos, rozīnēs, aprikozēs, sojas produktos, zaļumos un ziedkāpostos. Pētījumi rāda: ar uzturu mūsdienās uzņemam aptuveni uz pusi mazāk magnija, tāpēc lielai daļai cilvēku tā trūkst. Regulāra atjaunošana paaugstina serotonīna līmeni, veicinot mierīga, nosvērta prāta darbību un labsajūtu, pieplūst enerģija. Samazinoties asinsspiedienam, tiek novērsta arī stresa radītā trauksme, saudzējot mūsu nervus. Savukārt grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā sievietes organismā vajadzība pēc magnija palielinās 2–3 reizes. Tas nepieciešams gan mazuļa attīstībai, gan māmiņas nervu un muskuļu sistēmai. Jāpiebilst, ka grūtniecības laikā, pirms uzsāk kāda veida veselības procedūras, vispirms jākonsultējas ar ārstu.
Sērs cilvēka organismā pārsvarā atrodas ādā, muskuļu audos, galvas smadzenēs, matos un kaulos. Organisms attīrās, neitralizējot toksīnus. Sērs atindē organismu un veido aminoskābes, sintezē kolagēnu un sargā ķermeņa šūnas no iekšpuses. Tas ir neaizstājamo aminoskābju sastāvā un nodrošina olbaltumvielu struktūras stabilitāti. Organisma lielākais orgāns ir āda, un sērs gādā par tās struktūras – saistaudu – veidošanos, savukārt kolagēna sintēze veicina reģenerāciju, bojātās ādas atjaunošanos un brūču dzīšanu. Sēra deficīta gadījumā āda kļūst sausa, grumbaina un plaisā.