Ko skaistumam un veselībai dod modīgā Epsomas sāls. 5 praktiski padomi 0

Pret muskuļu sāpēm

Epsomas sāls ir jauns, samērā nesen modē nācis produkts, ko izmanto medicīnā un skaistumkopšanā. Tas tiek slavēts kā lielisks ādu nekairinošs līdzeklis tā sastāvā esošā magnija un sēra dēļ, taču vēlamies noskaidrot speciālistu viedokli par šā sāls iedarbību un izmantošanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

“Primāri jālieto kvalitatīvi pārtikas produkti un tikai tad jāvērtē, vai nepieciešams magniju uzņemt papildus, piemēram, ar Epsomas sāli,” uzsver uztura speciāliste Guna Rijkure. “Ja ir sūdzības, teiksim, par muskuļu krampjiem un pastiprināta fiziskā aktivitāte, cilvēks daudz strādā, jūt stresu, magnija vajadzētu vairāk. Arī topošajām māmiņām pēc ārsta rekomendācijas tas jālieto papildus. Ne vienmēr gan izteikta noguruma cēlonis būs tieši magnija trūkums, tas var būt arī dzelzs deficīts.”

Lietot magniju ar uztura bagātinātājiem vai peldēties tajā? Viss atkarīgs no sāls koncentrācijas pakāpes, jo svarīgi ir nepārdozēt. Āda ir lielākais orgāns, caur kuru pilnvērtīgi tiek uzņemtas organismam svarīgas vielas. Reizi nedēļā pēc saspringta darba sevi varētu palutināt ar Epsomas sāls vannu, domā speciāliste.“Pieaugušajiem jāuzņem ap 350 mg magnija dienā, bet grūtniecēm tas jālieto pret krampjiem. Dažkārt ar uzturu to nesaņemam pietiekami daudz, un tad stresa, fizisku aktivitāšu dēļ vai grūtniecības laikā rodas veselības problēmas. Magnijs nodrošina normālas muskuļu kontrakcijas, stabilu nervu sistēmas darbību un kopumā ir dabisks nomierinošs līdzeklis. Tas sadarbojas ar B grupas vitamīniem. Pārdozējot gan rodas problēmas – ir pazemināts asinsspiediens, rodas miegainība un vājums. Arī aizdomīga zobu bojāšanās var liecināt par magnija trūkumu, jo tas atbild arī par zobu emaljas aizsardzību, novēršot kariesa veidošanos.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan ikdiena ir trauksmaina, ir jāatrod laiks sev pašam, un tad tā būs pietiekami arī citiem. “Jāņem vērā, ka dzīvojam stresa pilnā laikmetā, magnijs tiek iztērēts, lai ķermeni uzturētu vajadzīgajā līmenī. Taču vajag sevi pasaudzēt, mīlēt, būt mazliet egoistam. Ļoti būtisks ir miegs, jo tad ķermeņa šūnas var atjaunoties. Pārslodzes gadījumā imūnsistēma sāk strādāt pret sevi… Ja cilvēks ir pilnīgi izsmēlis savus resursus, radīsies problēmas un uztura bagātinātāji nelīdzēs. Profilaktiskos nolūkos par sevi jāparūpējas, reizi gadā aizejot pie ģimenes ārsta pēc nosūtījuma, piemēram, uz holesterīna analīzēm, – tas uzrādīs problēmu, ja tāda būs,” iesaka Guna Rijkure.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.