Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Epidemiologs: Ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi 13

Ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi, šādu viedokli LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis.

Reklāma
Reklāma
“Rīt būs svarīgs vakars…” Tramps nāk klajā ar brīdinājumu. Kas rīt gaidāms? 31
“LR4 vadība ir pelnījusi, ka tā tiek atlaista.” Latvija svin “Oskaru”, bet Latvijas Radio 4 informācija krievu valodā šokē sabiedrību 21
Vai tāpēc mēs karojām? Z-patrioti šokā par Putina negaidīti dāsno piedāvājumu Trampam
Lasīt citas ziņas

Viņaprāt, stingru ierobežojumu jeb mājsēdes ieviešana šobrīd rezultētos ar vēl vienu augstas saslimstības vilni pavasarī. Trojanskis uzskata, ka ierobežojumiem jābūt mēreniem, lai nepieļautu strauju slimnīcu noslodzi.

Tāpat Trojanskis aicināja aktīvāk potēties ar balstvakcīnu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību pret Covid-19.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņam piekrita arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs, norādot, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. “Ierobežojumiem jābūt tādiem, lai visi nesaslimst uzreiz, bet saslimstības pieaugums ir tāds lēzens,” teica Dzalbs.

Viņš informēja, ka situācija ģimenes ārstu praksēs patlaban ir saspringta, pieprasījums pēc pakalpojuma ir lielāks, nekā ģimenes ārsti spēj apkalpot.

Dzalbs informēja, ka Ģimenes ārstu asociācija otrdien lūgusi Veselības ministriju nosūtīt februārī un martā medicīnas novirziena izglītības iestāžu studentus praksē uz ģimenes ārstu praksēm. Vienlaikus Dzlabs norādīja, ka arī šādā gadījumā ģimenes ārsti nespētu apkalpot visus pacientus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.