Eņģeļtaures rudenī jāapgriež un jāliek gulēt 0

Kad eņģeļtaurēm griež nost jaunos dzinumus? Kā tās pavairo? LĪVIJA Č. Liepājā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Mūsu klimata apstākļos eņģeļtaures (daturas, brugmansijas) apsakņo pavasarī. Lai laikus iegūtu spraudeņus, rudenī augu krietni apgriež (katru zaru aptuveni par trešdaļu). Tas pacieš arī skarbāku apiešanos, kad samazina daļu sakņu kamola un ierūmē to atbilstoša izmēra podā. Līdz ar zaru apgriešanu un pārvietošanu vēsākā telpā (piemēram, tumšā, sausā pagrabā, kur temperatūra turas +5…+10 °C robežās) sākas brugmansijas miera periods. Gaismā iznes tikai februāra beigās vai pat martā, jo eņģeļtaure mostas un aug ļoti ātri. Kad kļūst siltāks, ieteicams pārvietot to uz siltumnīcu, bet dārzā zem klajas debess izlikt maija beigās vai jūnija sākumā, kad beigušās salnas.

Spraudeņus griež martā vai aprīlī, izvēloties spēcīgākos dzinumus. Substrātā iegremdējamo dzinuma daļu atlapo un iesprauž tā, lai viens vai divi lapu mezgli būtu augsnē, bet atlikušajiem diviem trim, kas paliek virs tās, tikai saīsina lapas. Spraudeņus pārsedz ar polietilēna plēvi, novieto gaismā un siltumā, kur tie apsakņojas apmēram mēneša laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apsakņotos augus regulāri pārstāda atbilstoša izmēra podos. Jaunos augus pārpodo pat trīs četras reizes sezonā, jo poda izmēram jāatbilst auga lielumam. Nedrīkst mazu augu uzreiz pārvietot lielā podā, citādi eņģeļtaure gan sakuplos, bet neziedēs. Martā apsakņots spraudenis izaugs un uzziedēs jau tā paša gada augustā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.