Eņģeļtaures dobē: skaisti, bet nereāli? “Būs noteikti jāpadarbojas!” 4
Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
“Pie stādaudzētavas Raunā redzēju, ka milzīgas eņģeļtaures bija stādītas tieši zemē. Kā tās kopt, vai iespējams pārziemināt arī ārā?” – jautā Zane no Valmieras.
Eņģeļtaures, kuras izskatās kā dobē augošas, tiešām var samulsināt.
Diemžēl dzīvei dārzā eņģeļtaures piemērotas tikai siltajos vasaras mēnešos. Pārziemot graciozās puķes jānes telpās.
Pie Riekstiņu ģimenes dārzniecības augošās eņģeļtaures ir stādītas lielos (20 l tilpuma) podos. Savulaik pamēģināts pavasarī iestādīt tieši zemē. Puķes augušas izcili, taču arī saknes bijušas mežonīgas, tādēļ izrakt rudenī bijis gandrīz neiespējami. Tagad augus stāda tikai traukos. Noteikti jāņem vērā, ka traukam jābūt ar caurumiem.
Ideja ierakt eņģeļtauru podus zemē radusies tāpēc, ka lielās puķes ir grūti nostiprināt, jo tās visu laiku gāžas apkārt. Turklāt arī daudz vairāk jālaista, jo augsne podos saulē un vējā strauji kalst, augs daudz dzer. Protams, arī augsnē augošās eņģeļtaures regulāri laista un baro visu sezonu.
Pirms lielajām salnām puķes izrok un liek neapkurināmā plēves siltumnīcā, kur tās tur līdz salam. Tad pārvieto neapkurināmā istabā (temperatūra nedrīkst noslīdēt zem nulles grādu). Ziemā laista minimāli.
Jaunos dzinumus un apmēram pusi vainaga nogriež jau rudenī. Otru pusi samazina pavasarī, lai veicinātu jaunu dzinumu veidošanos.
Visas atmirušās un nogrieztās auga daļas no siltumnīcas aizvāc (tīklērču profilaksei).