Laika trūkums un aizņemtība 8
Enerģijas zaglis ir arī ikvienam labi zināmais laika trūkums. Cilvēks pārnāk mājās no darba, nav laika pat apsēsties un pusstundu veltīt sev, jo uzreiz bērnam jāgatavo vakariņas. Darbā daudz enerģijas paņem tas, ka trūkst struktūras, darāmā ir tik daudz, ka nav iespējams saprast, ar ko sākt.
Atrašanās autopilotā, aizņemtībā nedod laiku apstāties, paskatīties uz situāciju no malas. Tā dēvētā apzinātība, uzdodot sev jautājumus, kur es esmu, ko daru, kāpēc es to daru, kāda no tā jēga, var būt veids, kā neiekrist nepadarīto darbu virpulī, bet paraudzīties uz notiekošo it kā citām acīm.
Balansa trūkums
Līdzko zūd līdzsvars starp atpūtu, darbu, laiku vienatnē un starp cilvēkiem, starp rūpēm par citiem un sevi, sāk zust arī enerģija. Plānojot savas aktivitātes, apzināti jāiekļauj tādas nodarbes, kas uzlādē.
Savu jūtu un domu noliegšana, vajadzību ignorēšana
Neieklausīšanās sevī un savu sajūtu noliegums nereti rada absolūtu resursu izsīkumu. Tā vietā būtu sev jāpasaka: “Šodien jūtos ļoti nogurusi. Vai iespējams atvieglot slodzi, kaut ko atcelt, lai dotu laiku sev un uzlādētu organisma baterijas?” Izdegšana bieži vien piezogas, ilgstoši ignorējot simptomus, ka organisms netiek galā ar slodzi. Pieaugušo dzīvē darbi nekad nebeidzas. Kad aizejam mājās, jāaudzina bērni, jāuzkopj, jāgatavo vakariņas. Tāpēc svarīgi ieklausīties sevī un saprast, kad nepieciešama atpūta.
Līdzīgi savas vajadzības iespējams noklusēt un nelūgt palīdzību, kad tā patiesi vajadzīga. Ja cilvēks domā, ka viņam viss jāpaveic pašam un visu izdarīs vislabāk, darbā nākas sēdēt no septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā, un nemanot piezogas izdegšana.
Nekārtība
Nekārtība mājās arī atņem enerģiju, pat ja šķiet, ka tā netraucē. Ja apkārtējā vide ir haotiska, iekšēji var būt grūti rast skaidru skatījumu un robežas.