
– Un kas jūsu darbu uzraudzīs? Kāda padome? 6
– Šobrīd mans tiešais un vienīgais priekšnieks ir LNB direktors, bet tajā paša laikā man ir ļoti veiksmīga sadarbība ar visiem bibliotēkas ļaudīm, jo bibliotēkai ir resursi, bez kuriem veidot enciklopēdiju nebūtu iespējams. Ir skaidrs, ka nepieciešama enciklopēdijas padome, vai kā mēs to nosauksim. Tāpat skaidrs, ka šajā padomē jābūt akadēmisko, pētniecības iestāžu vadītājiem, kas varēs sniegt gan padomu, gan praktisku palīdzību. Finanšu nodrošināšanu ir uzņēmusies Kultūras ministrija, kuras pakļautībā LNB atrodas.
– Brīnišķīgi! Bet kā šo enciklopēdiju sauks?
– Par to vēl jādomā. Tā arī nav lieta, kas par katru cenu tūdaļ jāizdomā. Ir izskanējušas vairākas versijas. Darba versija šobrīd ir ”Nacionālā enciklopēdija”. Tas ir arī mana darba nosaukumā – ”Nacionālās enciklopēdijas projekta vadītājs”. Vai likt tur vārdu ”Latvijas” vai ”latviešu”? Par galīgo nosaukumu lai spriež enciklopēdijas padome. Katrā ziņā nosaukumam jābūt atšķirīgam no iepriekšējām enciklopēdijām.
– Izstrādājot šķirkļu sarakstu, jums gribot negribot būs jāpatur prātā, kādu vietu šis izdevums ieņems mūsu valsts dzīvē.
– Ja uzstādījums ir saistīts ar Latvijas valsti un latviešu valodu kā vienu no būtiskākajiem elementiem tās pastāvēšanā, tad enciklopēdija neapšaubāmi ir ļoti svarīgs elements. Tajā pašā laikā enciklopēdija ir zinātnisks pasākums, kam nav jākalpo vienai vai otrai ideoloģijai. Gluži otrādi – bezkaislīga zinātne kalpotu mūsu mērķiem, mūsu neatkarīgai valstij.