Ēnas princeses – hostas. Ieteikumi to kopšanā 0
Pat necilu pagalma stūrīti sakoptu un elegantu padara daudzu dārzkopju iemīļotās hostas, kas ļoti labi aug ēnainās vietās, taču atsevišķas šķirnes lieliski jūtas arī saulainās vietās. Selekcionāri visā pasaulē rada aizvien jaunas hostu šķirnes ar neparastu lapu krāsojumu, formu un faktūru.
Pirmos trīs četrus gadus hostas piebriest un attīstās, lēni augot, savu patieso krāšņumu sasniedzot pēc šī laika. Tā kā pieauguši augi var būt ļoti kupli, atkarībā no šķirnes, tos stādot, būtu jāievēro atstatums, lielajām šķirnēm pat līdz 90 cm. Rudeņos augs būs pateicīgs par mēslojumu ar humusu. Pārējā laikā hostām nav nepieciešama nekāda aprūpe, jāraugās vienīgi, lai augam nekad netrūktu mitrums un lai augsne nebūtu pārmērīgi mitra. Pārāk bieža mēslošana var nodarīt kaitējumu – auga audi kļūst mīksti un uzņēmīgi pret sēnīšu slimībām.
Tā kā hostas ir tik daudzveidīgas gan auguma ziņā – no pavisam mazām līdz gandrīz metru augstām –, gan lapu struktūras, formas un krāsojuma ziņā, tām ir plašs dekoratīvs pielietojums. Hostas var droši stādīt zem augļkokiem un pie krūmiem, tās var rotāt dīķmalu, mazās šķirnes glīti izskatīsies dobju malu noformējumā. Hostu šķirnes, kuru lapas rotātas ar baltiem ornamentiem, optiski izgaismos tumšu dārza nostūri; arī atpūtas vieta dārzā šķitīs ilgāk gaiša, ja to ieskaus zaļbaltu hostu lapas un augi ar baltiem ziediem. Lielo šķirņu hostas efektīgi izskatīsies, arī augot kā atsevišķs indivīds, taču visu šķirņu lapas novērtēs floristi, jo tās ir gandrīz vai neatņemama dažādu ziedu kompozīciju sastāvdaļa.