Foto – Shutterstock

Empātijas tumšā puse, par kuru neviens nerunā 0

Par empātijas tumšo pusi runā reti, tomēr tā pastāv un tā spēj saindēt empātiskā cilvēka dzīvi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Empātija ir spēja iejusties otra cilvēka ādā un saprast viņa domas un jūtas. Empātisks ir tāds cilvēks, kuram piemīt spēja rezonēt ar citiem cilvēkiem dažādos līmeņos. Pateicoties šai spējai, viņš precīzi spēj sajust viņu emocionālo labsajūtu.

Pagaidām nav zināms, kādā veidā šī spēja ir attīstījusies, taču daudzi uzskata, ka tā ir iedzimta un tiek nodota ar DNS.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā tas darbojas? Pasaulē viss rezonē ar elektrisko enerģiju. Tiek uzskatīts, ka empātiski cilvēki spēj sajust izmaiņas apkārt esošajā elektriskajā laukā.

Par empātiskiem uzskata cilvēkus, kuri nav vienaldzīgi pret citu jūtām – viņi ir atsaucīgi, rūpīgi, iejūtīgi un žēlsirdīgi. Tāpēc jūs droši vien izbrīnīs fakts, ka empātijai ir arī tumšā puse.

Cilvēki mēdz gaidīt no empātiskajiem atbalstu un ieteikumus. Tas nozīmē arī to, ka iejūtīgie redz daudz vairāk nekā pārējie cilvēki. Daudzās dzīves sfērās tas var radīt problēmas.

Iejūtoties citos, sadeg paši

Viņi nespēj vadīt savas emocijas.

Jūs varbūt iedomājaties, ka empātiskie lieliski pārzina emocijas un tāpēc viegli spēj tikt galā ar savējām. Taču patiesībā cilvēki ar padziļinātu spēju iejusties citas personas emocionālajā stāvoklī pastāvīgi cīnās, savaldot savas emocijas. Citu emocijas viņi jūt tik spēcīgi, it īpaši skumjas, ka dažreiz to iespaidā paši krīt depresijā.

Viņiem ir grūti atšķirt savas emocijas no citu cilvēku emocijām, kā arī atrast citus līdzīgos, ar kuriem dalīties savās domās.

Saskarsme ar negatīvo enerģiju noved pie pārpūles.

Empātiski cilvēki saskaras ar lielu informācijas apjomu, jo viņi ļoti stipri jūt elektriskās enerģijas, tāpēc var justies nomākti un pārlieku noguruši, cenšoties aptvert notiekošo.

Šie cilvēki ļoti uzticas citiem, tic labajam – tāpēc nereti viņus izmanto negodprātīgi ļaudis. Pēc dabas empātiskie ir devīgi un labsirdīgi – ar to viņi var piesaistīt tādus cilvēkus, kuri tikai ņem, neko nedodot pretī.

Reklāma
Reklāma

Ja empātisks cilvēks uzzina, ka ir piemānīts, viņš var iekrist dziļā depresijā.

Foto – Shutterstock

Nespēj iemīlēties

Tā kā iejūtīgie vairāk dod, nekā ņem, viņi bieži vien atstāj novārtā savu labklājību, ieskaitot garīgo un fizisko stāvokli. Empātiski cilvēki ļoti nogurst no stresa un pārdzīvojumiem, tāpēc viņi viegli aizmirst parūpēties par sevi.

Iemīlēšanās viņiem sagādā grūtības. Tā kā empātiskie ir pārlieku jūtīgi pret cietsirdību pasaulē, viņiem mēdz būt ļoti grūti pilnībā kādam uzticēties. Viņi neatver savu sirdi, jo baidās tikt sāpināti. Viņi nevar atļauties nopietni iemīlēties, jo domā, ka nespēs tikt galā ar lielo kaisli.

Bieži vien viņiem šķiet, ka viņi nes smagu nastu. Viņi ir nesavtīgi cilvēki, pār kuriem katru dienu gāžas lērums sensorās informācijas. Viņi jūt, ka jāpalīdz citiem, taču tas ir milzīgs slogs, jo viņi apzinās, ka nespēj palīdzēt visiem, kurus sastop savā ceļā. Tomēr, lai arī cik grūti tas nebūtu, viņi vienalga centīsies atrisināt citu problēmas, lai neļautu viņiem iekrist nebūtībā.

Empātiskiem cilvēkiem jāapzinās, ka viņiem nav pa spēkam atrisināt visas pasaules problēmas.

Lai empātijas tumšā puse nepārņemtu visu viņu dzīvi, šiem cilvēkiem jāpārstāj dāļāt savu enerģiju katram dzīves ceļā sastaptajam cilvēkam.

Avots: econet.ru

Save

Save

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.