Empātijas tumšā puse, par ko reti runā 0
Par empātijas tumšo pusi reti runā, taču tā pastāv un var saindēt empātiska cilvēka dzīvi.
Empātija – tas ir prasme iejusties cita cilvēka vietā un saprast viņa domas un jūtas. Empāts – tas ir cilvēks, kam piemīt spēja dažādos līmeņos rezonēt ar citiem cilvēkiem; pateicoties tam, viņš var precīzi sajust viņu emocionālo labsajūtu.
Pagaidām nav zināms, kā minētā spēja ir attīstījusies empātiem, taču daudzi uzskata, ka tā ir iedzimta un tiek pārmantota caur DNS.
Kā tas strādā? Viss pasaulē rezonē ar elektrisko enerģiju. Tiek uzskatīts, ka empāti spēj sajust izmaiņas, kas notiek elektriskajā enerģijā ap viņiem. Kā likums, empātus uztver kā cilvēkus, kas nav vienaldzīgi pret citu jūtām; viņi ir atsaucīgi, gādīgi, iejūtīgi un žēlsirdīgi. Tāpēc tu noteikti izbrīnīsies, uzzinot, ka empātijai ir arī tumšā puse.
Daudzi cilvēki gaida no empātiem atbalstu un padomu. Tas arī nozīmē, ka empāti pasaulē redz daudz vairāk lietu, nekā pārējie. Tas var radīt problēmas dažādās viņu dzīves sfērās.
Empātijas tumšā puse
Empāti nespēj pārvaldīt savas emocijas
Tu, iespējams, domā, ka empāts labi izprot emocijas, tāpēc viņam ir viegli tikt galā pašām ar savām. Tomēr patiesība ir tāda, ka empāti pastāvīgi cīnās ar to, lai kontrolētu savas emocijas. Viņi tik asi izjūt svešas emocijas, īpaši skumjas, ka dažkārt to ietekmē var nonākt depresijā.
Viņiem ir grūti atšķirt savas emocijas no citu cilvēku emocijām, kā arī atrast empātus, ar kuriem viņi varētu padalīties savās domās.
Saskarsme ar negatīvo enerģiju noved pie pārpūles
Empātiem nākas saskarties ar milzīgu daudzumu informācijas savas jūtības pret elektriskajām enerģijām dēļ. Ņemot to vērā, viņi var sajuties nomākti un ārkārtīgi noguruši, mēģinot izprast notiekošo.
Viņi ir īpaši uzņēmīgi pret negatīvo enerģiju, un tas dziļi viņus apbēdina. Kad viss, ko viņi var just, ir negatīvs, viņi ātri pārpūlas.
Viņus izmanto
Tā kā empāti uzticas cilvēkiem, vienmēr tic labajam, viņus nereti izmanto mazāk godprātīgi ļaudis. Empāti pēc savas būtības ir dāsni un labsirdīgi. Ar to viņi var piesaistīt tos, kas tikai ņem, neko nedodot pretī.
Kad empāts uzzina, ka viņu ir apmānījuši, viņš var iekrist dziļā depresijā.
Viņi atstāj sevi novārtā
Tā kā empāti drīzāk izvēlas dot citiem, nevis saņemt, viņi nereti atstāj novārtā savu labklājību, ieskaitot prātu un ķermeni. Empāti stipri nogurst no stresa un pārdzīvojumiem, tāpēc viegli aizmirst parūpēties par sevi.
Viņiem ir grūti iemīlēties
Tā kā empāti ir pārmērīgi uzņēmību pret nežēlību pasaulē, viņiem ir ārkārtīgi grūti kādam pilnībā uzticēties. Viņi neatver savu sirdi, jo baidās, ka viņiem nodarīs sāpes.
Viņi nevar atļaut sev nopietni iemīlēties, jo domā, ka nespēs tikt galā ir lielu kaisli.
Viņiem bieži šķiet, ka nes smagu nastu
Empāti ir nesavtīgi cilvēki, kuriem katru dienu gāžas virsū liels daudzums sensorās informācijas. Viņi jūt, ka viņiem jāpalīdz cilvēkiem, taču tā ir smaga nasta, jo viņi nespēj palīdzēt visiem, ko satiek savā ceļā. Tomēr – lai cik grūti viņiem nebūtu, viņi tik un tā cenšas atrisināt svešas problēmas, lai izpestītu cilvēkus no grūtībām.
Noslēgums
Empātiem ir jāapzinās, ka viņiem nav pa spēkam atrisināt visas pasaules problēmas. Lai empātijas tumšā puse neiegūtu kontroli pār viņu dzīvi, viņiem jāpārstāj atdot savu enerģiju katram, ko satiek savā ceļā.
Avots: “mirror-venus.ru”