BENU Publicitātes foto

Elpošanas vingrinājumi, saudzīga aknas attīrīšana un citas metodes slaidumam un veselībai 0

Lai būtu slaidi, dažkārt cilvēki izvēlas metodes, kas kaitē veselībai. Tomēr ir iespējas to darīt, mīlestībā un cieņā pret savu ķermeni, tāpat pieņemot savu konstitucionālo tipu, kas nav maināms.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Normāls svars ir viens no veselības aspektiem,” atgādina Norbekov.lv Atveseļošanās kursu pasniedzēja Svetlana Sapožņikova, kas ir sertificēta Norbekova programmu vadītāja un psiholoģe (no Maskavas). “Liekais svars, īpaši vēdera rajonā, ļoti kaitē – no tā cieš viss organisms, īpaši sirds-asinsvadu sistēma; arī āda vēdera rajonā izstiepjas – cilvēks bojā savu figūru un vairāk noveco…”

“Paskatieties spogulī un no sirds, ar smaidu sejā, pasakiet sev: “Jā, šobrīd esmu tāda (tāds), ne pilnīgs. Es pieņemu sevi tādu, kāda (-s) esmu. Un šodien es pievērsīšos savas figūras pilnveidei,” aicina Norbekov.lv pasniedzēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikai pēc šādas – sevis pieņemošas, cieņpilnas attieksmes, varam pildīt visu, kas palīdz atgūt vai noturēt figūru – elpošanas vingrinājumus, vingrinājumus, piemēram, locītavām, kas palīdz visam ķermenim, aknas un zarnu attīrīšanās vingrinājumus, veselīgi ēst, iet dabā u.t.t.

Pareiza elpošana ir viena no metodēm slaida ķermeņa veidošanai. “Pareizi elpojot, veiksmīgi notiek vielmaiņa. Skābeklis ir galvenais oksidētājs un palīdz tauku šķelšanā. Ja organisms cieš no skābekļa trūkuma, organismā uzkrājas pienskābe, kas veicina celulītu, muskuļu spazmas un mazina darbspējas. Tāpēc, pareizi elpojot, uzlabojas gan fiziskais, gan emocionālais tonuss, rodas vēlme dzīvot aktīvāk,” skaidro Svetlana Sapožņikova.

Elpošanas vingrinājumi slaiduma labā darbojas tādējādi, ka uzlabo asinsapgādi, gāzu apmaiņu, palielinās vēdera muskuļu elastība un mēs veidojam slaidāku vidukli. Viens vienkāršs veids, kā “uzķert” dziļāku elpošanu – pamēģiniet it kā pasnaust uz dīvāna un vērot, kā jūs tad elpojiet. Tas palīdzēs labāk apgādāt organismu ar skābekli.

“Viens no elpošanas vingrinājumiem, ko apgūstam atveseļošanās kursos, ir šāds. Apsēdieties taisni, tomēr atslābināti. Jūtieties mierīgi, uz lūpām viegls smaids. Un sāciet elpot caur degunu. Lēnām – ieelpa, izelpa. Ieelpa, izelpa. Sajūtiet, kā ieelpa ir vēsāka, bet izelpā no jūsu deguna izplūst siltums (variet pielikt plaukstu pie deguna un to sajust). Vairākkārt šādi mierīgi paelpojuši, iedomājieties, it kā jūsu deguns pārceltos uz vairogdziedzeri un domās vizualizējiet, koncentrējieties uz šo vietu un mierīgi elpojiet caur to. Varbūt jūs sajutīsiet siltumu un vēsumu, vai citas sajūtas, bet varbūt tikai domās varēsiet to vizualizēt, arī tas ir labi. Tālāk ar iedomāto degunu pārcelieties uz saules pinumu un atkal – mierīga ieelpa, izelpa, ieelpa, izelpa… Tad pārvietojieties uz plaukstām – tās lai ir uz ceļiem, pavērtas uz augšu. Un it kā elpojiet caur plaukstām… Tad – caur pēdām. Šī elpošana palīdz ne tikai svara normalizēšanai, bet arī dažādu orgānu atveseļošanā. Noslēgumā var elpot caur orgānu (-iem), ar kuru jums ir kādas veselības problēmas. Izņemot – neelpo caur sirdi un smadzenēm (drošības tehnika),” skaidro Norbekov.lv pasniedzēja, piebilstot, ka kursos svars krītas (vai ceļas – tiem, kam ir samazināts) tiem, kas pat nākuši ar citu mērķi.

Reklāma
Reklāma

Tāpat veselībai kopumā, tostarp slaidumam, noderīga ir periodiska zarnu trakta un aknas attīrīšana. Ir speciāli vingrinājumi darbam ar aknām. Aknas ir veselības ķīla. Zarnu trakts un aknas taču ir pirmie orgāni, kur uzkrājas toksīni un šlakvielas.

Zarnu trakta attīrīšanās vingrinājums ir sarežģītāks, tāpēc varam aprakstīt vienkāršotu aknas tīrīšanas variantu. “Reizi nedēļā (biežāk nevajag) maigi sasildām aknas rajonu, piemēram, iedomājoties, ka uz tās uzlikta silta roka (var arī fiziski to uzlikt, paturēt) vai iedomāta šalle, vai cits maigs, patīkams siltums (nekādā ziņā ne karstums). Vingrinājumu pilda tikai pāris minūtes, bet tas jau ir vērtīgs darbs organismam,” teic Svetlana Sapožņikova.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.