Kā pareizi elpot 0
– Uzskats, ka vēderam jābūt plakanam, radies, skatoties uz antīkajām sengrieķu statujām, kuros attēloti sportisti, taču sports un veselība ir divas nesavienojamas lietas, jo, lai gūtu panākumus, organisms tiek pārpūlēts. Lai izskatītos labāk, daudzi ir pieraduši ievilkt vēderu, lai gan, tieši otrādi, to vajadzētu atbrīvot, – novērojis Igors Kudrjavcevs.
Elpojot ar diafragmu, vēders ieelpā piepūšas, taču izelpojot saraujas, ko var labi novērot spogulī. Uzlieciet rokas uz vēdera, lai justu, kā ieelpā vēders virzās uz āru, raugoties, lai pleci nekustētos līdzi.
Atbrīvojoties vēderam un ieelpojot, diafragma virzās uz leju, un gaiss plūst cauri visām plaušām. Ārsts rosina iedomāties to pilnu ar dzīvības spēku, iztēloties kā siltu un patīkamu gaismu, kas izplatās visā ķermenī. Tā var brīnišķīgi sasildīties.
Aizveriet acis, iedomājieties, ka jūsu domas kopā ar gaisu ieplūst vēderā, bet izelpojot izplūst pa visu ķermeni. Uzsmaidiet savām plaušām, sagaidiet, kad tās smaida jums pretī!
Iztēlojoties ko patīkamu un domājot par kādu ķermeņa daļu, tā tiek aktivizēta. Muguru vēlams turēt taisnu, lai justu, kā ieelpojot atbrīvojas vēders. Ķermenim pierodot pareizi elpot, tas notiks automātiski.
Ieelpā vajag skaitīt līdz četri, bet plaušu slimniekiem – vismaz līdz divi. Pēc tam ieteicams aizturēt elpu vismaz divas sekundes, kuru laikā skābeklis pabaros plaušas, un izelpā – skaitīt līdz divi.
Elpošanas vingrojumiem vajadzētu veltīt kaut vai dažas minūtes dienā – ja vairāk nav iespējams, pietiks ar 10 ieelpām un izelpām, taču ideāli būtu tiem atlicināt 20 minūtes – vienā vai vairākās reizēs.
Dakteris Kudrjavcevs iesaka šādi vingrināties jebkurā brīvā brīdī, piemēram, gaidot rindā. Svarīgi, lai to laikā nebūtu sakosti žokļi, kas ir gan stresa sekas, gan ierosinātājs, jo aktivizē daudzus mutē esošos nervus.