Foto – Shutterstock

Vai palīdzēs atmest? 1

– Visbīstamākais ir tas, ka elektronisko cigarešu lietošanu mēģina popularizēt kā nekaitīgu ieradumu un cenšas šīs ierīces ierindot blakus citiem nikotīnu saturošiem medikamentiem – plāksteriem un košļājamām gumijām, kurus pārdod aptiekās kā ārstēšanas līdzekli, – uzskata Jānis Caunītis. – Tās tika radītas nevis tādēļ, lai palīdzētu atmest smēķēšanu, bet gan padarītu cilvēkus atkarīgus no nikotīna un uzturētu tabakas lietošanas tradīciju. Diemžēl nezinātāji, visbiežāk jauni cilvēki, uzķeras uz šā āķa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Kā stāsta narkologs Jānis Strazdiņš, pie viņa vēl neviens nav vērsies, lai atmestu smēķēšanu ar elektronisko cigarešu starpniecību. Ārsts tās atzīst par videi un apkārtējiem nedaudz mazāk kaitīgām, taču atkarības veidošanās ziņā tikpat bīstamām kā tradicionālās cigaretes.

Pēc Alises Krūmiņas domām, elektroniskās cigaretes neveicina pīpēšanas atmešanu arī tāpēc, ka rada atkarību no smēķēšanas procesa un vizuāli imitē tabakas izstrādājumus, tādējādi mudinot jauniešus pārņemt nevēlamo tradīciju.

UZZIŅA

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā elektronisko cigarešu smēķētāju skaits pieaudzis no 2,1% 2010. gadā līdz 10,4% 2012. gadā.

2011. gadā veiktajā aptaujā 20,2% skolēnu atzina, ka smēķējuši elektronisko cigareti; 9,1% atbildēja, ka pēdējā mēneša laikā to darījuši vienu vai vairākas dienas.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.