Foto – Karstens Heinke

Kruīzā pa Galapagu salām 0


No Kito un sniega klātajiem kalniem “Vulkānu ielā” nav tālu līdz manam nākamajam mērķim – Galapagu salām. Ar lidmašīnu – rokas stiepiena attālumā. “Mīlestības sala” nepieder Galapagu arhipelāgam, taču tās nosaukums ir ļoti atbilstošs. Jo maz ir to, kuri, pabijuši brīnišķajās Galapagu salās, nebūtu tur atstājuši savu sirdi. Arī man tā gadījās.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Fregatputns, kura slaidais, elegantais ķermenis augstu bezgalīgi zilajās debesīs iezīmē vien melnu švīku, ir pirmais sagaidītājs Galapagu salās. Saule cepina, tomēr Klusā okeāna vējš sniedz patīkamu vēsumu. Pie Baltras, kas no Ekvadoras galvaspilsētas ir divu stundu lidojuma attālumā, ir noenkurojusies jahta “Izabella II”. Mani un vēl 39 pasažierus tā aizvizina uz Seimur Norte.

Melnas klintis, sarkana zeme. Tāpat kā visu simt salu grupu, arī šīs salas cietzemi veido lavas ieži – miljons gadus veca apakšzemes vulkāna virsotne. Tas daudzviet vēl ir aktīvs un pastāvīgi pārvietojas. Ik gadus Galapagu salu arhipelāgs pietuvojas cietzemei par 7 centimetriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Fregatputnu klaigas kļūst skaļākas. Viņu līniju zīmējums debesīs pārvēršas dzīvās 3D bildēs, kas reizēm aiztrauc tik tuvu mūsu galvām, ka mēs sabijušies izvairāmies. Fregatputnu spārnu platums sniedzas līdz 2,40 metriem. Tomēr vairāk mani pārsteidz purpursārtās, dižošanās laikā piepūstās šo putnu tēviņu pakakles, kā Ziemassvētku bumbas tās spīd kuplo koku zaros.

Gar ceļotāju kājām ceļam pārskrien divas dzeltenas zemes iguānas. Arī iemīlējušās jūras lauvas, cieši apskāvušās uz saulrieta fona, mūs, ziņkārīgos divkājainos, neņem galvā.

– Dzīvnieki nebīstas no cilvēkiem, jo viņiem nav sliktu atmiņu, – gide Marija Ramosa skaidro un uzmana, lai tā tas arī paliktu. Jāturas drošā attālumā, un pieskarties zvēriem ir tabu. – Nacionālais parks nav nekāds glaudīšanas zoodārzs. Par laimi, tas tūristiem nav bieži jāskaidro. Galapagu salas apmeklē galvenokārt labi izglītotie, viņiem ir gan vides apziņa, gan priekšzināšanas par šo salu dabu, – skaidro gide. Bioloģe no Santakrusas priecājas strādāt ar tādu kuģi, kā, piemēram, “Izabella II”, jo tā lielums nekaitē ekoloģijai. – Protams, Galapagu salās tūrisms rada risku, bet arī iespējas šejieniešiem, – viņa saka.

Visā arhipelāgā šobrīd darbojas 80 kruīza kuģi. Trīs no tiem, arī jahta “Izabella II”, pieder Ekvadoras ceļojumu rīkotājiem “Metropolitan Touring”. Kopš 2012. gada viņu kuģi dodas jaunā maršrutā apkārt Galapagu arhipelāgam. Divu nedēļu laikā ekskursijas var atkārtot augstākais trīs reizes. Turklāt nav atļauts kādu skaistu vietu skatīt atkārtoti. – Jaunie maršruti atspoguļo Galapagu Nacionālā parka vadības rūpes – apmeklētāju skaitu sadalīt vienmērīgi pa visu arhipelāgu, tādējādi mazāk kaitējot dzīvnieku valstij, – skaidro “Metropolitan Touring” direktore Paulina Burbano de Lara.

Reklāma
Reklāma

Jahtas “Izabella II” jaunais vienas nedēļas kruīzs ved no Sankristobala salas uz arhipelāga ziemeļiem. Divu vai piecu dienu ekskursijas tiek rīkotas no Baltras uz Galapagu centru un dienvidiem. – Mēs priecājamies par jauno startu. Nu ir pieejamas atrakcijas kuģiem ar 40 viesiem. Lai peldētos un snorkelētu vai izbrauktu ar kajakiem vai laivām ar stikla dibenu. Tam domātas salas – Genovesa, Santafē, Plaza Sur – vai Tagus Cove līcis, – saka menedžeris Klauss Fielšs.

Spāņu sala arhipelāga pašos dienvidos ir skaistākā Galapagu sala. Bahía Gardner Baltā pludmale ziemeļaustrumos ir retums klinšaino ainavu vidū un jūras lauvu kolonija. Šie miermīlīgie jūras zīdītāji labi paēduši un apmierināti slinki guļ. Es arī apguļos, lai fotografētu. Un jūras lauvas neliekas par mani ne zinis.

Arī salas Punta Suárez dienvidrietumos gulošie roņi nejūtas traucēti, kad piebrauc mūsu laiva. Turklāt mēs iztraucējam sarkanmelnas jūras iguānas, kuras, lai būtu siltāk, saspiedušās barā. Mūsu ceļš ved caur īstu putnu paradīzi, kur dzīvo albatrosi, pelikāni, sarkanknābju tropu putni un putni zilām kājām.

Floreanā redzam mazāk dzīvnieku, bet priecājamies par augu valsti un ainavu. Biezi apdzīvotās Santakrusas ainavā fascinē milzīgie lavas tuneļi un vulkānu krāteri, kas noauguši ar kādu saulespuķu paveidu koku augstumā. Tur apmeklējām arī Čārlza Darvina pētniecības staciju un bruņurupuču rezervātu. Ne tikai bērni jutās brīnišķīgi, ierāpjoties tukšās bruņās, lai nofotografētos. Arī pieaugušajiem tas sniedz milzīgu prieku un ļauj kaut īsu mirkli uz pasauli palūkoties reptiļa acīm.

Uzziņai:

Ekvadoras galvaspilsētā Kito

Iepirkšanās:

“Calle La Ronda” – slavenākā amatnieku un mākslinieku iela atrodas vecpilsētas ziemeļrietumos netālu no Santo Domingo baznīcas.

Vairāk māklas priekšmetu un modes – jaunajā “Centro Comercial Quitus” pilsētas centra rietumu daļā.

Nakšņošana:

Labākos skatus uz Kito vecpilsētu var baudīt pa hoteļa “Casa Gangotena” logiem Sv. Franciska laukumā www.casagangotena.com, bet Ekvadoras kultūru – vecpilsētas sirdī esošajā “Portal de Catuna” www.portaldecatuna.com, ja vēlaties nakšņot ģimenes viesnīcā www.cafecultur.com.

Ēdieni un dzērieni:

“Mirador de Guápulo” ēdienkartē augstvērtīgi dabiski produkti – zivis, jūras veltes, gaļa, eksotisku tēju šķirnes, Ekvadoras biokafija un gardas kūkas. www.miradordeguapulo.com

Daudzveidīgas garšas, jauka gaisotne un katru ceturtdienu un piektdienu dzīvā mūzika “Café Mosaico” HYPERLINK “http://www.cafemosaico.com/”www.cafemosaico.com. Vairāk www.quito.com.ec.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.