Foto – Karstens Heinke

Fizikas laboratorija – ekvators 0


Aplūkojuši rožu plantāciju, devāmies atpakaļ uz Kito. Nākamajā dienā dažus kilometrus uz ziemeļiem no Kito mani gaidīja kāda mītu apvīta vieta, kuras fenomens tomēr ir zinātniski izskaidrojams. Tā ir “Mitad del Mundo” – pasaules vidus. Tas ir te – uz ekvatora, kā vārdā nodēvēta arī šī valsts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Pasaules vidus līnijas pirmais, oficiālais variants ir iespaidīgs 30 metrus augsts monuments, kura paspārnē ir vieta arī etnoloģijas muzejam. Desmit centimetrus plata sarkana līnija, kas stiepjas cauri visam kompleksam un kam vajadzētu simbolizēt robežu starp Zemeslodes ziemeļu un dienvidu puslodi, tomēr atrodas 240 metru attālumā no patiesā ekvatora. (Tas noskaidrojās 20 gadus pēc monumentālā kompleksa ierīkošanas.)

Īstais nulles platuma grāds iet cauri citai vietai turpat blakus – “Museo Inti nan”. Atjautīgie vietējie investori vienkāršiem līdzekļiem šeit ierīkoja izglītojošu un amizantu privātmuzeju iezemiešu ciema veidolā, kas reizē ir arī izcila eksperimentu vieta. Darbojošies dabas likumi mani vispārliecinošāk apbūra, balansējot uz ekvatora vai vērojot ūdens tecēšanu pārvietojamā izlietnē. Ziemeļu puslodē ūdens izlietnē griežas pa kreisi, bet dienvidu – pa labi. Bet pa vidu tas tek bez riņķošanas, tieši uz leju. Gandrīz vai neticēju savām acīm!
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.