Ekumēniskajā Krusta ceļā pa Vecrīgu dodas vairāki simti ticīgo 0

Lielās piektdienas ekumēniskajā Krusta ceļā pa Vecrīgu devās vairāki simti dažāda gadagājuma ticīgo, lai atcerētos un apcerētu Jēzus Kristus ciešanu un nāves notikumus, kā arī pārdomātu ciešanu un krusta nozīmi, kas ir cilvēka pestīšanas zīme viņa dzīvē.

Reklāma
Reklāma
“Vai, vai! Kā tad tagad krievs iebrauks Jūrmalā?” Soctīklotāji apspriež caurlaides iegādes iespējas iebraukšanai kūrortpilsētā 90
Viedoklis
Rīgas pašvaldības pēdējā laikā veiktie pasūtījumi kāda ietekmīga politiķa dēlam vieš aizdomas… Arī dārgās tirdzniecības nojumes
Kokteilis
10 lietas, ko sievietes dara labāk nekā vīrieši. Trešajam punktam vīrieši nekad nevēlas piekrist
Lasīt citas ziņas

Uzrunājot gājiena dalībniekus, Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs savā uzrunā aicināja klātesošos atcerēties vairāk nekā 2000 gadus senos notikumus un, tos pārdomājot, nevis sentimentāli birdināt asaras, bet gan kļūt pašiem par šo notikumu līdzdalībniekiem un, tos izdzīvojot, Krusta ceļa noslēgumā saņemt garīgu stiprinājumu.

Viņš uzsvēra, ka ticīgie šajā dienā apcer ne tikai Jēzus ciešanas un nāvi pie krusta, ierauga ne tikai ļaunuma realitāti apkārtējā pasaulē un sevī pašā, bet gan vēl jo vairāk aicināti ieraudzīt Dieva bezgalīgo mīlestību pret katru cilvēku. Viņš aicināja atvērt savas “sirdis, prātus, domas un esamību” šim noslēpumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā novēroja aģentūra LETA, Krusta ceļu mērot bija pulcējušies arī dažādu konfesiju garīdznieki, ģimenes ar bērniem, jaunieši un vecākās paaudzes ticīgie, kas, gan vienatnē, gan pulcējoties kopā ar paziņām, uzmanīgi klausījās ne tikai arhibīskapa uzrunā, bet arī aktieru lasītajā Jēzus Kristus ciešanu notikumu atstāstījumā un garīgajās pārdomās par tiem. Tāpat gājiena norisi uzraudzīja vairāki policijas darbinieki.

Ekumeniskais Krusta ceļš Vecrīgā šogad notiek jau sesto gadu. Ticīgie Lielā gavēņa laikā publiski vai individuāli dodas šajā ciešanu atceres ceļā, lai pārdomātu Kristus ciešanas. Krusta ceļš veidojies, balstoties gan uz Svētajiem rakstiem, gan uz pieņemtajām tradīcijām. Apstāšanās vietas tradicionāli sauc par stacijām, kas ir pieņemtais Krusta ceļa apzīmējums – krusta apstāšanās vietas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.