Romas forums.
Romas forums.
Foto: AKG / Scanpix / LETA ORIGINAL: General view of The Forum, Rome, Italy

“Ekstraordināri!” Romas forumā atrod Romula sarkofāgu 0

Arheologi apgalvo, ka Romā zem Foruma drupām uzgājuši leģendārā Mūžīgās pilsētas dibinātāja Romula sarkofāgu, ziņo pasaules mediji,

Reklāma
Reklāma
Krievijas zaudējumi karā pirmo reizi mazāki par Ukrainas – ko tas nozīmē?
Kāpēc pārmaksāt? Eksperti iesaka 9 lietotas, bet labas automašīnas, jaunu vietā
Kokteilis
Viss ritēs kā pa diedziņu! 4 zodiaka zīmes, kurām šis gads sola milzīgu personisko izaugsmi
Lasīt citas ziņas

Kolizeja direktore Alfonsīna Ruso šo atklājumu nodēvējusi par ekstraordināru un sola piektdien, 21. februārī, to parādīt sabiedrībai, kā arī sniegt sīkāku informāciju par atradumu.

Itāļu arhitektu atradums ir pazemes svētnīca ar sarkofāgu, kurš datēts ar 6. gs pmē. Apbedījums atrodas netālu no Lapis Niger – no melna akmens veidotas svētnīcas, kura, savukārt, tika atklāta pašā 19. gadsimta nogalē un uz kuras ir uzraksts ar aicinājumu “netraucēt svētīto zemi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarkofāgs veidots no tufa, tas ir 1,4 metrus garš, un tajā nav skeleta. Jāpiemin, ka Romuls saskaņā ar leģendu miris jau 8. gadsimtā pmē.

Pētnieki uzskata, ka sarkofāgs nav saistīts ar pašu Romulu, bet gan viņam veltītu kultu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.