Parlamentārās izmeklēšanas komisija par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību sēde.
Parlamentārās izmeklēšanas komisija par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību sēde.
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu 0

Ieviešot Eiropas Savienības (ES) direktīvas par atbalstu koģenerācijai un elektroenerģijas iegūšanai no atjaunojamajiem resursiem, valdība laikā no 2004.gada līdz 2007.gadam savos lēmumos stingri vadījās pēc ES politikas nosacījumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

To šodien elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja ekspremjers Aigars Kalvītis, kurš vadīja valdību lielākajā daļā augstāk minētā laika, ziņo aģentūra LETA.

Kādreizējais valdības vadītājs norādīja uz to, ka valdība gan “pēc gara”, gan arī pēc teksta jeb “copy paste” principa pārņēma attiecīgos ES normatīvos aktus – valstu savienības 2001.gadā pieņemto direktīvu par atbalstu no atjaunojamajiem resursiem iegūtajai elektronerģijai un 2004.gada direktīvu par atbalstu koģenerācijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalvītis skaidroja, ka nākamais solis bija 2007.gada vasarā valdības akceptētie noteikumi, kas bija lielā mērā saistīti ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu. Tā kā bija nepieciešams cits regulējums atbalsta sniegšanā, tika ieviests OIK princips, un nevienam tolaik iebildumu pret to nebija, klāstīja ekspremjers.

Bijušais politiķis akcentēja, ka gan atjaunojamā elektroenerģija, gan elektroenerģijas brīvais tirgus bija ES “jājamzirdziņi” jeb bija valstu savienības atbalstīta politika.

Kā ziņots, OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt afēras vainīgos, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.