Ekspertu padomi labu finanšu ieradumu veidošanai: 6 vienkārši soļi sirdsmieram 4
Tāpat kā ar visiem jauniem ieradumiem, piemēram, regulāriem sporta zāles apmeklējumiem vai jaunas svešvalodas apguvi no nulles, arī veselīgu finanšu ieradumu veidošanai ir nepieciešams laiks, lai tie veiksmīgi iekļautos ikdienā un kļūtu par tās neatņemamu daļu, taču iegūtais rezultāts būs gan finansiālā stabilitāte, gan mazināta trauksmes sajūta, skaidro eksperti.
Spēja plānot budžetu ir vairāk nekā tikai finanšu stabilitāte, tas ir veids, kā samazināt trauksmi un bailes par nākotni. Sasniedzot paredzētos mērķus, cilvēki arī sāk just emocionālo pacēlumu.
“Ieviešot finanšu veselības soļus savā dzīvē, mēs ne tikai veidojam labākus ieradumus, bet arī uzlabojam savu emocionālo labklājību, jo tas mazina ikdienas satraukumu. Mūsu spēja sasniegt gan īstermiņa, gan ilgtermiņa finanšu mērķus arī lielā mērā ietekmē mūsu pašvērtējuma izjūtu. Tāpēc noteikti ir vērts pievērst šai dzīves jomai pastiprinātu uzmanību un to sakārtot,” saka Rīgas Stradiņa Universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārste-rezidente psihoterapeite Dr. Madara Pumpure.
Ja iepriekš budžets nav plānots, šķiet, dzīvojat “no rokas mutē” un uzkrājumiem līdzekļu nepietiek, mēdzat impulsīvi iepirkties, taču vēlāties iestrādāt savā dzīvē jaunus, veselīgus finanšu ieradumus, ir jāsāk ar nelieliem soļiem.