Eksperts vērtē terorisma risku iespējamību Olimpisko spēļu laikā: Visiem specdienestiem tagad ir negulētas naktis 8
Drošības situācija pasaulē un gaidāmās olimpiskās spēles Francijā. Vai, piemēram, Tuvo Austrumu cīnītāji arī gribētu un varētu izmaqntot situāciju savu darbu veikšanai? “Sports ir karš miera laikos, sports ir kā forma miermīlīgākai karošanai,” tā savu komentāru TV24 raidījumā “Globuss” iesāk Māris Kūlis, filozofijas doktors un pētnieks.
Ar terorismu ir tāda lieta, ka tā ir tāda kā spekulācijas spēle. Vismaz runājot par tādām valstīm kā Irāna, Krievija, Ziemeļkoreja, kad ir kādi publiskie paziņojumi. Tad no teroristiskām organizācijām tādu ir ievērojami mazāk, ja neskaita pāris propaganiskus saukļus kā “Iznīcināsim Rietumus!” un tie daudz nepasaka. Šādi drošības situāciju raksturo pētnieks.
Kūlis pieļauj, ka šogad kādi izbrukumi olimpisko spēļu laikā varētu būt, jā,
“Arī Krievijā uzbrukums tirdzniecības centram “Crocuss City” ir ārkārtīgi interesants un jautājumus raisošs, vai tas tiešām bija “Islāma valsts” atzara uzbrukums, vai nebija; cik viņiem ļāva, cik neļāva izpausties – tur jautājumu vairāk nekā atbilžu,” atzīst Kūlis.
Bet ir kāda atbilde, kas ir ārkārtīgi vienkārša, saka pētnieks: “Nav jāizdomā divriteņus. Nu, protams, ka terorisma riski pastāv jebkurā lielākā pasākumā, it īpaši Eiropas lielajās valstīs, kuras ir bijušas naidīgas attiecībās ar daudziem.”
Kā pozitīvu aspektu pētnmieks min to, ka dažādām agresīvām vastīm un orgnaizācijām šobrīd resursi ir noplicināti iekšējās problēmās, kuras tām ir visnotaļ daudz.
Piemēram, “Islāma valstij” no tās ideoloģiskā uzstādījuma prioritāte vienmēr ir bijusi iekšējais ienaidnieks, vietējās varas – tas ir tā kā labā ziņa.
Tomēr, protams, ka Francijas un visu pārējo valstu specdienestiem tagad ir negulētas naktis, par to nav vispār jāšaubās, atzīst Kūlis.