Eksperts skaidro, kā Latvijā jāuztver Krievijas propaganda par Latvijas Bruņotajiem spēkiem 13
Nereti sociālajos tīklos un dažādos Krievijas medijos lasāma nievājoša informācija par Latvijas armijas bruņutehnikas stāvokli. Lai gan šādos gadījumos, protams, par informācijas patiesumu šaubas raisa kaut vai fakts, kur šī informācija tiek publicēta, cilvēkiem tiek dots kārtējais iemesls, lai aizdomātos par to, cik tehniski nodrošināta un spējīga ir mūsu valsts armija un tās rīcībā esošā militārā tehnika.
“Es teiktu, ka ir atšķirība tam, no kā dzirdam šos apgalvojumus. Protams, ja to dzird no Krievijas propagandas, es teiktu, tas ir tāds uzslavas apliecinājums,” TV24 raidījumā “Meli un fakti” viedoklī dalās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. “Tas nozīmē, ka viņus tas satrauc, jo, ja tas nesatrauktu, neviens neuztrauktos par to, ko mēs iepērkam, neviens nestāstītu, ka mēs esam sapirkuši lūžņus. Uztraucas jau par to, kas rada problēmas.”
Tiesa, kā norāda J.Garisons, tad vairāk ir jāuztraucas par to, ka arī Latvijas iekšienē ir dzirdama šāda dezinformācija.
“Jebkuras militārās tehnikas iepirkumi ir ļoti sarežģīti. Tie nav tādi kā nopirkt mašīnu. Tas ir sarežģīts process, kurā bruņotie spēki definē, kā aizstāvēs valsti. Jārēķinās, ka mūsu budžets ir salīdzinoši mazs, vienmēr ir jāizvērtē, vai pērkam kaut ko vienu un ļoti dārgu,” raidījumā skaidro J.Garisons.
“Primāri mūs interesē valsts aizsardzība,” uzsver speciālists. “Mēs ļoti rēķinām, ko varam atļauties.”
“Latvija nav ASV, kas var atļauties nopirkt visu jauno ekipējumu. Pat, ja izmantojam ļoti nelielu matemātiku, tad Latvijas iepirktās 200 vienības ir vairāk nekā 80, ko iepirka Lietuva. Skaitļi arī kaut ko nozīmē. No mūsu viedokļa ļoti svarīgi, ka šīs te nopirktās mašīnas ir ļoti piemērotas.”
Visu raidījumu “Meli un fakti” skaties šeit:
Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild AS “TV Latvija”