Eksperts: Pavļuta intervija “Al Jazeera” uzliek latiņu citiem ministriem 0
Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta sniegtā intervija angļu valodā populārajam Kataras valsts telekanālam “Al Jazeera” uzlikusi latiņu citiem ministriem, kuriem jāsāk domāt, kā tuvoties viņa komunikāciju spējām, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja sabiedrisko attiecību aģentūras “Hill + Knowlton Strategies” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas padomes loceklis Ralfs Vīlands.
“Pavļutam ir labs publiskās runas potenciāls, kas, protams, ir jāizmanto. Taču atcerēsimies, ka spējai publiski pamatot savu pārliecību un nostāju jābūt politiķiem obligātai,” akcentēja Vīlands.
Viņš norādīja, ka sižets par Latvijas ekonomikas atkopšanos vērtējams kā valsts ieguvums un neesot nepieciešamības satraukties par tā iespējamo vispārīgumu. “Tas ir neskaitāmas reizes labāk nekā neveiklas stostīšanās,” piebilda eksperts.
Vīlands arī akcentēja, ka labā valodā secīgi un interesanti pasniegts saturs ir skatītājam uztverams. Savukārt uztverams saturs skatītājiem veidojot zināmas simpātijas pret stāstītāju, kas valsts tēlam nākot par labu.
“Protams, šī ir tikai viena intervija un viens piliens sabiedriskās domas veidošanā. Tēls veidojas no dažādu līdzīgu gadījumu kaleidoskopa. Jo vairāk līdzīgu startu dažādās auditorijās, jo labāk,” skaidroja eksperts.
Kā “Nozare.lv” atzina Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe, “Al Jazeera” intervija ar ministru bija plānota, turklāt tuvākajā laikā esot gaidāma arī plašāka intervija ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) raidījumam “Talk to Al Jazeera”.
Grūbe norādīja, ka, redzot delegācijas sastāvu, uz atsevišķu īsāku interviju tika uzaicināts arī ekonomikas ministrs. Par šādu iespēju esot jāpateicas premjera preses dienestam.
Uz jautājumu, kā Pavļutam izdodas prātā paturēt skaitļus, kas saistīti ar Latvijas ekonomiku un kurus ministrs visai brīvi uzskaitīja intervijas laikā, Grūbe norādīja, ka ekonomikas ministram ikdienā nākas daudz strādāt ar skaitļiem un tos arī lietot, tāpēc tos esot viegli atcerēties.
Pavļuts interviju sniedza, kopā ar citām Latvijas amatpersonām un uzņēmēju delegāciju pagājušajā nedēļā apmeklējot Apvienotos Arābu Emirātus un Kataru.
Kā raksta portāls “Apollo.lv”, ekonomikas ministra intervija izpelnījusies uzslavas sociālajā tīklā “Twitter”.
Politikas pētniece Inese Voika tviterī raksta: “Paradokss – Pavļutam jāparādās “Al JazeeraTV”, lai viņu Latvijā pamanītu plašāk. Intervija priecējoši profesionāla, jāizplata tālāk pasaulē.”
Bijušā ekonomikas ministra Arta Kampara (V) preses sekretāre Elīna Bīviņa slavē Pavļuta angļu valodu, savukārt mūziķis Jānis Šipkēvics pauž lepnumu par ministru.
Publicists Ilmārs Šlāpins tviterī atstājis ierakstu: “Daniels “Something Special” Pavļuts,” velkot paralēles ar bēdīgi slaveno toreizējā finanšu ministra Ata Slaktera 2008.gada interviju ASV finanšu telekanālam “Bloomberg Television”.
Pavļuts intervijā “Al Jazeera” stāsta par Latvijas veiktajiem pasākumiem ekonomiskās krīzes pārvarēšanai, pašreizējo struktūru un nozīmīgākajām nozarēm. Tāpat ministrs skaidro, kāpēc Latvijas iedzīvotāji salīdzinoši mierīgi uztvēruši konsolidācijas pasākumus.
Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Latvijas politiķu svešvalodās sniegtās intervijas ārzemju medijiem un publiskās uzstāšanās arī iepriekš plaši apspriestas sabiedrībā. Uzslavas izpelnījusies, piemēram, toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura 2000.gadā spīdoši tika galā ar uzbrūkoša stila jautājumiem telekanāla “BBC World” programmā “Hard Talk with Tim Sebastian”.
Savukārt nopēlumu izpelnījies ne tikai Slakteris, bet arī Kampars, kurš 2009.gadā Stokholmā uzrunāja zviedru žurnālistus par Latvijas valdības un starptautisko aizdevēju sarunām, un pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš saistībā ar runu ANO 2011.gada septembrī.
Viens no savdabīgākajiem atgadījumiem notika 1997.gada 2.augustā, kad toreizējais Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis, ASV pilsētā Sanfrancisko tiekoties ar Amerikas juristu asociāciju, savā runā kļūdījās ar izrunu un juristus (lawyers) nosauca par meļiem (liars).