Eksperts atklāj knifus, kā noteikt, ka tev melo. Par to liecina vairākas pazīmes 36
Ķermeņa valodas eksperts atklāj vairākus knifus, kā noteikt, ka cilvēks melo. Par to parasti liecina vairākas pazīmes, raksta “DailyMail”.
Ķermeņa valodas eksperts Skots Teilors skaidro, ka ir vairākas pazīmes, kas cilvēks nav patiess- pārāk bieža mirkšķināšana, pieskaršanās sejai, piesarkuši vaigi.
Arī pēc valodas lietojuma var nojaust vai cilvēks stāsta taisnību.
Skots Teilors ir apmācījis FIB augsta ranga amatpersonas, kas atbild par aizturēto nopratināšanu. Viņi pie ķermeņa valodas eksperta apguvuši noslēpumus par pazīmēm kā noteikt, kad cilvēks melo- ķermeņa izturēšanās, valodas analīze, sejas izteiksme uc.
Eksperts norāda, ka viena atsevišķa pazīme var nebūt būtiska norāde par meliem, tomēr vairāku pazīmju kombinācijai ir vērts pievērst uzmanību.
“Nav viena maldināšanas rādītāja, taču ķermeņa valodas un dažu vārdu kombinācija mums sniedz patiešām būtiskas norādes,” viņš skaidro.
Divas “patiešām acīmredzamas” maldināšanas pazīmes, pēc Skota Teilora domām, ir “mirkšķināšana”, “lūpu laizīšana” un “grūta rīšana”.
Kad cilvēks melo, organismā izdalās stresa hormons kortizols. Tā ietekmē cilvēkam kalst mute, palēninās siekalu veidošanās, kas arī ir šie iemesli ķermeņa signāliem, kas nodod, kad cilvēks mānās.
“Mēs mirkšķinām acis no 12 līdz 14 mirkšķināšanas reizēm minūtē, un cilvēkiem, kuri ir pakļauti stresam, mirkšķināšanas ātrums palielinās,” stāsta eksperts.
Neapzināta pieskaršanās sejai un vēderam ir pazīmes, kas liecina, ka cilvēks, melojot cenšas pasargāt sevi.
Skots skaidro, ka katrs savā ikdienas dzīvē melo, partneriem izsakoties viens otram vienā no desmit mijiedarbībām, un ka ne visi meli ir ļaunprātīgi. Tie ir dažādi sīkumi- cik tas maksāja, kad izdarīsi kaut ko, kad būsi atpakaļ…
Lūpu sakniebšana ir vēl viens signāls, ka cilvēks rīkojas vai runā negodīgi. “Stresa apstākļos organismā izstrādājas adrenalīns, un tas liek jūsu asinsvadiem paplašināties, tāpēc cilvēki, melojot pietvīkst.”
Ja kāds vērpj melu tīklu, eksperts iesaka vērot iespējamā meļa acu kustības.
Arī atsevišķas valodas norādes potenciālo meli nodod. Piemēram, patiesības stāstītāji vienkārši stāsta. Bet meļi, cenšas pārliecināt ar tādām frāzēm kā: esmu 100% pārliecināts vai tamlīdzīgi.