Eksperti: valdība runā par reformām, bet risina dienas kārtības jautājumus 0
Laimdotas Straujumas valdības darbs nav tendēts uz reformām, bet gan uz to dienas kārtības jautājumu risināšanu, kas katrā konkrētajā brīdī ir aktuāli, un tās darba stils īpaši neatšķiras no priekštečiem, atzina aptaujātie eksperti.
Sociologs Aigars Freimanis, komentējot Straujumas valdības 100 dienās paveikto, norādīja, ka, jau stājoties amatā, premjere ir atzinusi, ka vēlas vadīt valdību tikai līdz vēlēšanām, un uz reformu veikšanu viņas darbs nav orientēts.
“Nevar teikt, ka Straujuma būtu izdarījusi kādu lielu muļķību – katrs viņas solis ir pārdomāts, turklāt šobrīd viņa jau ir drošāka, nekā sākot strādāt valdības vadītājas amatā. Tajā pašā laikā redzams, ka premjeres krēsla izmēros viņa vēl nav iejutusies,” sacīja Freimanis.
Viņš arī pauda viedokli, ka šī valdība, atšķirībā no iepriekšējās, nav vērsta uz skaļiem sabiedrisko attiecību pasākumiem un reformu sludināšanai, kas tā arī nav realizējušās.
“Faktiski šis Ministru kabinets atgriežas pie Latvijai tradicionālā valdības darba stila, kad laiku pa laikam tiek parunāts par nepieciešamību veikt kādu reformu, bet realitātē risinot tos dienas kārtības jautājumus, kas katrā konkrētajā brīdī ir aktuāli,” tā Freimanis.
Savukārt politologs Jānis Ikstens, salīdzinot Staujumas valdību ar Valda Dombrovska valdību, pauda, ka neredz dramatiskas izmaiņas, kaut arī parādījies jauns koalīcijas partneris. “Neizskatās, ka tas būtu kāda redzamā veidā ietekmējis valdības darbību,” teica Ikstens.
Viņš akcentēja, ka Straujuma lielos vilcienos turpina to, ko darījis Dombrovskis ne tikai satura, bet arī formas ziņā. “Izskatās diezgan līdzīgi uzvedības vai rīcības stila ziņā,” viņš paskaidroja.
Politologs uzskata, ka Straujumas valdības lielākais izaicinājums būs budžeta gatavošana nākamajam gadam. Viņš atgādināja, ka šogad notiks Saeimas vēlēšanas un vienlaikus nepieciešams meklēt risinājumus, kā palielināt budžetu aizsardzībai. “Politiskā griba ir, jautājums vai ir ekonomiskā varēšana,” viņš piebilda.