Ukrainas karavīrs pie barikādem Odesā
Ukrainas karavīrs pie barikādem Odesā
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Eksperti runā par kulminācijas punktu Krievijas-Ukrainas karā. Ko tas nozīmē? 0

Daudzi eksperti uzsver to, ka Krievijas izraisītais karš Ukrainā tuvojas kulminācijas punktam. Ko tas varētu nozīmēt?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Tā ir specifiska militāra stratēģijas terminoloģija,” TV24 “Speciālizlaidumā” skaidro Jānis Kažociņš, Nacionālās drošības padomes sekretārs, Valsts prezidenta padomnieks drošības jautājumos.

Termina autors, viens no pasaules pazīstamākajiem stratēģiem, par šo kulmināciju runāja kā par punktu, kur uzbrūkošā vai aizstāvošā puse vairs nevar turpināt to, ko viņi darīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā gadījumā ir runa par Krievijas spēkiem, kuri arvien mazāk spēj turpināt uzbrukumu, tāpēc būs spiesti ieturēt pauzi, pārgrupēties vai atrast kādu citu veidu, kā izkļūt no “viņiem ļoti nelabvēlīgas situācijas”.

Jautāts, vai šīs sarunas abu valstu starpā jau nav kā tādi pieturas punkti, dodot zināmu pauzi, atelpu, Kažociņš pauž viedokli, ka Krievijas puse diez vai šīs sarunas ņem īpaši nopietni.

“Putins savus kara mērķus izklāstīja ļoti skaidri 17. decembra demaršā – atgriezt to NATO daļu, kura iestājās pēc 1997. gada,” viņš stāsta.

Tas nozīmē arī to, ka Baltijas valstīs NATO spēki nebūtu, un tāpat nevarētu būt nekādas runas par Ukrainas iestāšanos NATO.

“Tie ir viņa mērķi. Un tagad kaut kāds mazāks sasniegums viņu īsti neapmierina,” Kažociņš norāda.

SAISTĪTIE RAKSTI