Eksperti brīdina: peldēšanas piederumi, kas iegādāti internetā no Austrumu zemēm, var būt dzīvībai bīstami 16

Kopš seniem laikiem cilvēki ir cēluši monumentālas ēkas, lai apliecinātu savas varas un ietekmes apmēru. No faraonu piramīdām līdz mūsdienu debesskrāpjiem – šīs celtnes ir bijušas gan prestiža, gan spēka simboli. Taču mūsdienu pilsētu panorāmas drīz varētu iegūt pavisam jaunu nozīmi. Debesskrāpji varētu kļūt par milzīgām enerģijas uzkrāšanas baterijām, palīdzot mums efektīvāk izmantot atjaunojamos energoresursus un veidot ilgtspējīgāku nākotni, vēsta “CNN”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Enerģijas uzglabāšana ir būtiska, lai nodrošinātu stabilu energoapgādi, īpaši izmantojot atjaunojamos energoresursus. Lai pilnībā izmantotu zaļās enerģijas potenciālu, ir nepieciešami dažādi risinājumi, sākot no tradicionālajiem akumulatoriem līdz inovatīvām metodēm. Viena no daudzsološākajām idejām ir akumulatoru debesskrāpji. Arhitektūras un inženierijas gigants “Skidmore,Owings & Merrill” (SOM) sadarbībā ar enerģijas uzglabāšanas speciālistiem izstrādājis jaunus gravitācijas enerģijas uzglabāšanas risinājumus, kas varētu mainīt nākotnes pilsētu energosistēmas.

Šī ideja paredz, ka debesskrāpis būtu aprīkots ar motoriem, kas, izmantojot lieko elektrību no tīkla, paceltu smagus blokus uz augšu. Kad elektrības patēriņš palielinās, šie bloki tiktu lēnām nolaisti, ražojot papildu elektrību.

CITI ŠOBRĪD LASA

SOM speciālisti projektējuši dažas no pasaules augstākajām ēkām, ieskaitot Burj Khalīfa Dubaijā, tagad viņi vēlas izmantot savas zināšanas, lai izveidotu debesskrāpjus, kas varētu uzglabāt enerģiju un palīdzēt mums pamazām atbrīvoties no fosilā kurināmā. Kā teicis SOM partneris Bils Beikers, kurš strādāja pie Burj Khalifa projekta, “šeit ir iespēja izmantot šīs zināšanas… un izmantot tās enerģijas uzkrāšanai.”

Lai līdz 2050. gadam panāktu oglekļa neitralitāti, mums ir nepieciešami lielāki enerģijas uzglabāšanas risinājumi.

Lai gan litija jonu akumulatori ir labi piemēroti elektriskajiem auto, tie nav pietiekami, lai uzglabātu enerģiju ilgākam laikam.

Vienkāršākais veids, kā uzglabāt lielus enerģijas daudzumus, ir izmantot ūdeni. Mēs varam sūknēt ūdeni uz augšu, kad enerģijas ir daudz, un ļaut tam krist atpakaļ, kad nepieciešams. Bet šādai sistēmai ir vajadzīgas lielas, atvērtas platības. Tāpēc inženieri ierosina izmantot augstas ēkas.

“Šādi mēs varētu uzglabāt milzīgus enerģijas daudzumus. Tas būtu pietiekami, lai nodrošinātu elektrību daudzām ēkām,” apgalvo “Energy Vault” vadītājs Roberts Pikoni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.