Pieredze: Sāk iet pie ārstiem jau pavasarī 1

Evija Cera skolā jau palaidusi divus bērniņus, bet šogad tai gatavo savu jaunāko meitiņu, tādēļ sevi sauc par mammu ar pieredzi, kas, viņasprāt, ļāvis izvairīties no iespējamajām problēmām, kārtojot medicīnisko karti. „To, ka šāda karte būs nepieciešama, protams, zināju, tādēļ arī ļoti savlaicīgi sāku par šo dokumentu domāt. Man ir grūti precīzi pateikt, cik daudz laika tam tika patērēts, bet tās ir divas vizītes pie ģimenes ārsta. Pirmajā, kas bija martā, noskaidroju, kādi speciālisti bērnam ir jāapmeklē: kopš skolā sāka mācīties vidējais bērns, ir nomainījusies ģimenes ārste, nevarēju paļauties uz iepriekšējo informāciju par nepieciešamajiem speciālistiem. Otra vizīte bija maija vidū, kad aiznesu speciālistu slēdzienus un saņēmu noformētu medicīnas karti,” stāsta E. Cera.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varbūt kāds pilsonis par to naudu māju uzcēla…” ļaudis diskutē, vai 150 000 eiro par “Dimdiņu” zīmola maiņu nav pārmaksāts
Lasīt citas ziņas

Pirms medicīniskās kartes saņemšanas Evijas meitiņai bija jāapmeklē acu ārsts un zobārsts. Tā kā zobārstu sievietes meitiņa apmeklē regulāri, tad pēdējās vizītes laikā, šīgada sākumā ārstam tika palūgts atzinums par zobu stāvokli. Savukārt pie acu ārsta Evijas meitiņa tika pēc apmēram mēneša ilgas gaidīšanas, ko sieviete gan neatzīst par ļoti ilgu gaidīšanas laiku, jo meitiņai nav akūtu saslimšanu, tā ir vien profilaktiska pārbaude. „Diemžēl maijā, kad bija plānots ģimenes ārsta apmeklējums, lai saņemtu karti un veiktu nepieciešamo revakcinācijas poti septiņgadniekiem, meita saslima ar vējbakām, tādēļ potēšana tika atlikta līdz vasarai. Tomēr tas nekādā veidā netraucēja iesniegt medicīnas karti skolā – izziņu par vakcināciju varēšu nodot rudenī. Visus dokumentus skolā iesniedzu jau maija beigās,” saka E. Cera.

Justīne stāsta, ka arī viņas bērniņam bija nepieciešamas divas vizītes pie ģimenes ārsta, ar viena mēneša starpību, lai saņemtu medicīnisko karti. Sieviete gan atzīst, ka bērniņu vedusi pie maksas acu ārsta, jo konkrētais ārsts viņai un bērniņam patīkot labāk, tādēļ Justīne nevar spriest par rindām pie valsts apmaksātā acu ārsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Ieteikums ir tikai viens – taisīt medicīnisko karti laicīgi, tai skaitā noskaidrot no ģimenes ārsta, kurus speciālistus jāapmeklē, un tad sākt pie viņiem iet, lai nav lieka stresa. To, ka bērns sāks iet 1. klasē, parasti ir zinām krietnu laiku iepriekš, un par bērnudārza uzsākšanu jau lielākoties arī. Esmu jau piemirsusi, kāds bija termiņš medicīniskās kartes nodošanai, jo to jau esam dabūjuši, skolai to iesniedzām aptuveni 20. jūnijā, un tas ne tuvu nebija pēdējais brīdis. Atsevišķo potēšanas karti aiznesīsim vēlāk, jo bērnam septiņgadnieku potes būs tikai augustā. Skolai nebija iebildumu,” atzīst Justīne.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.