“Ekonomistu apvienība 2010” un LETA vērtēs partiju priekšvēlēšanu programmas 0
Pirms oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām “Ekonomistu apvienība 2010” sadarbībā ar nacionālo informācijas aģentūru LETA vērtēs publiski pieejamās partiju priekšvēlēšanu programmas, kā arī premjerministra, ekonomikas ministra un finanšu ministra amata kandidātus.
Politisko partiju programmas tiks skaitliski novērtētas piecās valsts attīstībai svarīgās jomās – tautsaimniecība, finanses, valsts pārvalde (tajā skaitā tiesiskums un drošība), veselība un izglītība.
Par katru darbības jomu partijas programma saņems vērtējumu divās kategorijās – pēc atbilstības Latvijas ilgtspējīgas attīstības vajadzībām un pēc piedāvāto risinājumu detalizācijas pakāpes un realizācijas iespējamības.
Premjera, ekonomikas ministra un finanšu ministra amata kandidātu vērtējuma galvenais mērķis ir sniegt sabiedrībai iespēju iepazīties ar attiecīgo amatu kandidātiem, izvērtēt viņu profesionālo un politisko kapacitāti ieņemt šos amatus, kā arī reputāciju un līdera potenciālu.
Ne visas partijas pašlaik ir izvirzījušas savus kandidātus ministru amatiem, tāpēc tās tiks uzrunātas publiskot savu piedāvājumu.
Lai vērtēšanas procesu padarītu objektīvāku, tajā būs iesaistīti ne vien apvienības biedri un LETA žurnālisti, bet arī uzaicināti eksperti – personāla atlases firmas “Amrop” vadošā partnere Aiga Ārste-Avotiņa, žurnāliste Anna Ūdre, Amerikas Latviešu apvienības valdes loceklis Mārtiņš Andersons un politologs Ivars Ījabs.
Plānots vērtēt to partiju programmas un līderus, kurām tiek prognozēta vieta 13.Saeimā.
Pēc socioloģisko aptauju jaunākajiem rezultātiem pašlaik tās ir “Attīstībai/Par!”, “Jaunā konservatīvā partija”, “Jaunā Vienotība”, “KPV LV”, Latvijas Reģionu apvienība, nacionālā apvienība “Visu Latvijai! -Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Saskaņa”, kā arī Zaļo un zemnieku savienība.
“Ekonomistu apvienības 2010” prezidents Ojārs Kehris norādīja, ka sabiedrībai jāzina, ko politiskās partijas domā darīt pēc vēlēšanām un, kas ir tie cilvēki, kuri plāno vadīt valsti, tās tautsaimniecību un finanšu sistēmu.
Savukārt LETA valdes loceklis Juris Mendziņš pauda, ka priekšvēlēšanu publiskajās diskusijās ir liels populisma un savstarpējo vārdu cīņu īpatsvars, kur datiem un detalizētai analīzei bieži vien neatrodas ne laiks, ne vieta.