Kā interjeristam amatierim uzlabot telpu kvalitāti ar vienkāršiem un lētiem līdzekļiem 0
Daudziem nepietiek līdzekļu profesionālam mājokļa remontam, bet gribas dzīvot skaista dizaina vidē. Daži padomi, kā interjeristam amatierim uzlabot telpu kvalitāti ar vienkāršiem un lētiem līdzekļiem.
Pirms telpu interjerā ieguldīt pamatīgāku darbu un līdzekļus, dizaina ieceri var īstenot ar lētākiem materiāliem un ne ar tik precīzu nostrādi. Ja šāds interjera “makets” pēc kāda laika joprojām pašam šķiet pievilcīgs un maciņš kļuvis biezāks, ideju realizē līdz galam ar dārgākiem materiāliem.
Pašam veidot interjeru kļūst par modes lietu, jo aizvien vairāk cilvēku vēlas padarboties ar rokām un dzīvot radoši, turklāt tā iespējams ekonomēt. Tomēr dzīvokļa interjera uzlabošanai nepieciešama izdoma un gaume. Bieži remontam tiek ņemti otrreiz izmantojami un vienkārši ekonomiskās klases materiāli. Ne jau materiālu cena ir noteicošais, bet tas, kā tie tiek izmantoti. Oriģināls risinājums gandarīs autoru, un to var demonstrēt arī ciemiņiem. Par rezultātu nevajag baidīties – galu galā visu iespējams uzlabot ar krāsošanu. Un krāsu veikalos precīzi iejauks pēc kataloga jebkurā tonī, tāpēc ieteicams paņemt līdzi vairākus saskaņotus paraudziņus.
* Atsevišķi eksperti uzskata, ka sliktā enerģētika daudzdzīvokļu betona mājās daļēji ir telpu aso stūru dēļ, kas dabā nav sastopami. Zemes starojums, plūstot cauri ēkai, asajos stūros radot enerģētiskus virpuļus, kuri elektrizē jau tā kopīpašuma “elektrizēto” gaisotni. Tādēļ betona “kastītēs” sienas un griestu sadures vietas vēlams noapaļot, izmantojot speciālus koka, ģipša vai putuplasta profilus. Tādējādi varēs cīnīties ar mītiskajām āderēm un arī iegūt lielāku komforta sajūtu, kuru zemapziņā rada dabiskākas – noapaļotas formas. Putuplasta profilus viegli pielīmēt pašam.
* Bieži krāsotu vai tapetēm aplīmētu sienu dekorēšanai izmanto speciālas, veikalā nopērkamas uzlīmes. Tās var aizvietot ar tapešu pārpalikumiem un veco tapešu fragmentiem. Ja tapetes rotā lieli, skaisti ornamenti, tās var rūpīgi izgriezt un interesanti uzlīmēt uz jaunajām tapetēm tieši vajadzīgajās vietās. Smalkāku līniju var droši piezīmēt ar krāsu.
* Ātri un ekonomiski telpu organizēt ar dekoratīvajām interjera profillīstēm, no kurām putuplasta ražojumi maksā, sākot ar pārdesmit centu metrā. Protams, tās nav ne ozols, ne zelts, tomēr savu funkciju veic nevainojami. Piemēram, raibas tapetes telpā no griestu krāsojuma īpaši labi norobežo pieskaņota reljefa profillīste. Virs tapešu augšējās malas visapkārt istabai iespējams aplīmēt dekoratīvo bordi (lentveida tapeti), kuru apakšējā savienojuma vietā ar tapeti piesedz ar mazu profillīsti un augšā ar lielāku. Platākus dekoratīvo līstu modeļu rotājumus var pieskaņot citiem telpas akcentiem, piemēram, mēbelēm, aizkariem, tapetēm vai plafonam. Līstu krāsošanu labāk izdarīt uz galda un kādu akcentu (piemēram, zeltu) pievienot vēl pēc montāžas, saskaņojot plafonu, tapetes un aizkarus.
* Ulmaņlaiku namos tradicionāli telpas centrā virs gaismekļa atrodas dekoratīvs plafons. Tā nozīme telpas organizēšanā ir milzīga. Plafons akcentē un pasvītro telpas centru. Mazu telpu ar zemiem griestiem masīvi griestu dekori padarīs vēl mazāku. No otras puses, tie izskatīsies efektīgāk. Plafonu ar atturīgu ģeometrisku ornamentu vieglāk ievietot interjerā. Plafonam ar vēsturiskā stila ornamentu jāsasaucas ar citām interjera detaļām, piemēram, ar sienas bordi. Plafonus var krāsot baltus vai daudzkrāsainus. Ja dekori apnīk, tos vienkārši noņem, bet, mainot telpas krāsu risinājumu, pārkrāso. Piemēram, uz griestiem lieliski izskatās viegls profilētu PPU līstīšu rāmis, kurš var atdalīt dažādu faktūru krāsojumu vai apmetumu. Gaumīgi sakombinējot ar griestu plafonu, var pat apspēlēt vecu podiņu krāsni.