Publicitātes foto

Ekonomēt ūdeni izdodas, mainot savus ieradumus 1

Pēdējā laikā daudzos mājokļos ir ieviesti ūdens skaitītāji. Tādējādi pat tie, kas par ūdens taupīšanu nekad agrāk nebija aizdomājušies, tā patēriņu izjūt ja ne citādi, tad savā maciņā. 


Reklāma
Reklāma

 

Ikdienas patēriņš

“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Daudzi noteikti pat neaizdomājas, ka ūdens, kas zobu tīrīšanas vai matu mazgāšanas laikā brīvi aiztek izlietnē vai dušā, kopējo patēriņu krietni vien palielina. Ja tas būtu jānes spaiņos no tuvējās akas, iespējams, attieksme būtu pavisam cita. Tagad aprēķināts, ka cilvēks ikdienā patērē vidēji 200 – 300 litrus:

45 l – aiztek vienkārši tāpat, kaut ko mazgājot vai mazgājoties;

25 l – ēdiena gatavošanai;

60 l – tualetes vajadzībām;

CITI ŠOBRĪD LASA

30 l – veļas mazgāšanai (ja mazgā ik pārdienas);

40 – 140 l – dušai vai vannai.

 

Vannas vietā – duša

Visvairāk ūdens patērē vannas prieki. Vidēji vannā tiek patērēti 140 l ūdens, bet tie, kas vēlas tajā pavadīt ilgāku laiku, izlieto vēl pārdesmit litru, lai atjaunotu ūdens temperatūru. Vannas vietā izvēloties dušu, katru reizi ietaupām 100 l, bet gadā – pat 36 kubikmetrus ūdens.

 

Ekonomiskie ūdens maisītāji

Aerators. Gan krānus, gan dušas galvas iespējams izvēlēties ar speciālu iemontētu ierīci, kas ūdens strūklu bagātina ar skābekli, piešķirot tai lielāku apjomu, tā tiek ietaupīts līdz pat 40% ūdens.

Plūsmas ierobežotājs. Maisītājam pievienots silikona ierobežotājs pie atšķirīga ūdens spiediena maina savu formu un tā ietekmē ūdens strūklas padevi.

Ja ir infrasarkano staru sensors, ūdens sāk un turpina tecēt, reaģējot tikai uz roku tuvināšanu sensoram. Ūdens patēriņa ekonomija ir visai iespaidīga.

Tualetes pods ar dubulto skalošanas režīmu

Lai gan pēdējā laikā arvien vairāk tualetes podu tiek piedāvāts ar dubultajiem skalošanas režīmiem, daudzi vienkārši nepievērš uzmanību tam, kādu pogu nospiež – lielo vai mazo (tikai 3 l).

Izvēloties ekonomiskos tualetes podus un arī lietojot dubulto skalošanas režīmu, gadā iespējams ietaupīt ap deviņiem kubikmetriem ūdens.

 

 

 

Padomi

* Izvēlies ekonomisku veļas mašīnas modeli, kas patērē mazāk ūdens.

* Darbini veļas mašīnu tikai tad, kad tvertne pilna.

* Ja netīrās veļas nav daudz, mazgā to ar rokām – un nevis zem tekoša ūdens, bet gan bļodā. Ūdeni, kurā mazgātas drēbes, var izmantot grīdas uzkopšanai.

Reklāma
Reklāma

* Vannas istabā pie rokas turi tukšu bļodu vai spaini. Ja ilgāk jāgaida, līdz sāk tecēt karsts ūdens, notecināto ūdeni sakrāj bļodā un izmanto tualetē vai istabas augu laistīšanai.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.