Ēķis: Mums vajadzīgi eiropeiski krievi, ne tādi, kuri grib saglabāt agresīvo mongoļu tatāru gēnu no 12. gadsimta 0

“Tas piemineklis ir kā elements, īpašība, kā atgādināt, ka Krievija reiz ir uzvarējusi karā, viņi vienmēr var atkārtot, Berlīni iekarot, tā ir nacionalitātes brenda piedeva – mēs esam spēcīgi, no mums Eiropa baidās, ka mēs to izdarīsim,” par Uzvaras pieminekli TV24 raidījumā “Preses klubs” izsakās režisors Andrejs Ēķis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Mums latviešiem šī vērtība vienmēr ir bijuši Dziesmu svētki, mēs sanākam kopā, dziedam, mums kopā ir spēks, viņu tauta savu kopā būšanas spēku parāda ar ziedu nolikšanu. Viņi aiziet kopā, sajūtas stipri, parāda to, ka, sanākot kopā 100 000 cilvēkiem, viņi ir spēks, viņiem tas ir svarīgi,” viņš uzskata.

Ēkis atbalsta ideju, ka 9.maijā pie Uzvaras pieminekļa varētu izstādīt fotogrāfijas, kā Krievija šobrīd bombardē un iznīcina Ukrainu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Aizliegt to pasākumu, tas ir tā jancīgi, krievu laikā aizliedza pie Brīvības pieminekļa likt ziedus, man nekad nav patikusi tāda aizliegšana, bet iedomājies, ja uz lieliem dzelzsbetona bluķiem ir fotogrāfijas no Ukrainas, tas ir viens labs variants, otrs – NATO karaspēka parāde, kādi 10 tanki stāv. Spēks pret spēku! Viņi mīl spēku!” režisors iesaka.

Ēķis atklāj, ka krievus pilnīgi citādāk uzver.

“Es momentāli sadalu, ja viņš grib būt eiropietis, kurš dzīvo Latvijā, tas ir pareizi, bet, ja grib saglabāt agresīvo mongoļu tatāru gēnu no 12.gadsimta, tad tas mums nav vajadzīgs, mums vajadzīgi eiropieši. Es neeju pret krieviem! Eiropietis ir citādāks,” viņš skaidro.

9.maija svinības dažādos gados
SAISTĪTIE RAKSTI